TUTULMA mevsimi geldi! 2024 yılının ilk tutulması 25 Mart Pazartesi günü 5 derece Terazi burcunda gerçekleşiyor. Gölgeli Ay Tutulması, Antarktika’nın bazı kısımlarından, Afrika’nın batı yarısından, Batı Avrupa’dan, Atlantik Okyanusu’ndan, Amerika kıtasından, Pasifik Okya-nusu’ndan, Japonya’dan, Avustralya’nın doğu yarısından izlenebilecek.

TARAFLAR İYİCE BELİRGİNLEŞİYOR

Tutulmanın astroloji haritası, önü-müzdeki birkaç haftalık dönemde askeri konuların hızlanacağını, savaş atmosferinin kızışacağını, ülkemizin de içinde bulunduğu bir grup ülke ile ittifak ilişkilerinin hızlanacağını gösteriyor. Uluslararası paktlarla diplomatik ilişkilerimiz açısından hayli aktif bir döneme giriyoruz. Muhtemelen etrafımızdaki gelişmelerin odak noktasında olacağız ve bunlar bize büyük mesuliyet yükleyecek. Denizler, boğazlar, adalar gibi konular politik gündemimizde öne çıkabilir.

SABOTAJLARA DİKKAT!

Tutulmayı takip eden günlerden itibaren arka planda işleyen bir sa-bote edici mekanizmanın elektronik aletler ve teknolojik faktörlerle bazı saldırılarına dikkat çekiyor olabilir. Hacker saldırılarına, bozucu iş ve girişimlere dikkat edilmesi gereken bir zaman dilimindeyiz. Haritadaki bazı olumlu faktörler bazı şeylerin alımı ile ilgili fırsatlar da sunan bir haftada olacağımızı gösteriyor.

HARİTAMIZ NASIL ETKİLENİYOR?

5 derece Terazi’ye iz düşen tutulma derecesi ülkemizin astroloji haritasındaki Mars’ın bulunduğu 7 derece Terazi’ye çok yakın olduğundan, iç gerginlikleri ve agresyonu ya da yerel seçimler civarındaki güçlü rekabeti ve çekişmeyi anlatıyor olabilir. Bizi kaos ortamına çekebilecek şeylere karşı uyanık olmamız gerekiyor. Bu yerleşimler ülkemizin sınır ötesi operasyonu ile ilgili önemli gelişmeler de olasıdır. Sınır güvenliği konusu da çok önemli ve dikkat edilmesi gereken bir durum olarak görülüyor. Askeri konularda hareketlilik tutulma sonrasından itibaren giderek artabilir. Tutulma civarındaki günlerde ve sonrasında Türkiye-Yunanistan ilişkileri kızışabilir. Zira tutulma derecesi Türkiye astroloji haritasının Mars derecesini, Yunanistan astroloji haritasının da Ay-Plüton derecesini tetikliyor.

İLİŞKİLERDE SÜRPRİZLER

Terazi burcundaki tutulmanın haritası aşk ve ilişkiler, cinsellik, çocuklar, sportif ve sanatsal aktivi-telerin de vurgu kazanacağını gösteriyor. Ay’ın Güney Ay Düğümü tarafında tutulması, geri ödeme, muhasebe defterini dengeleme, bencillikten uzaklaşıp başkalarına hizmet etme zamanlarında olacağımızı işaret ediyor. İlişkiler açısından ilginç bir süreçten geçiyoruz. Ay tutulmasının gerçekleşeceği Terazi burcu genel anlamı itibariyle ilişkilere vurgu yapar ve tutulma haritası karşılıklı fedakarlıklar yoluyla ilişkilerin pekişebileceğini düşündürüyor. 28 Mart Perşembe günü kesinleşecek Venüs-Uranüs altmışlığı, ilişkilerde güzel sürpriz gelişmelere de açık olacağımızı gösteriyor. Önemli adımlar ve görüşmeler için 28 Mart ve 29 Mart tarihlerini kullanabiliriz.

Haftanın günlere göre değerlendirmesi

Pazartesi günü gerçekleşecek ay tutulmasıyla birlikte ilişkiler teması vurgu kazanıyor. Denge isteyen bir gündeyiz. Ay’ın Güney Ay Düğümü tarafında tutulması, geri ödeme, muhasebe defterini dengeleme, bencillikten uzaklaşıp başkalarına hizmet etme zamanlarında olacağımızı işaret ediyor.

Salı sabah saatlerinde gereksiz kıskançlıktan, baş-kalarını alaşağı etmeye yö-nelik işlerden, gıybetten, dedikodudan uzak duralım. Öğle saatlerinde sağlık ve şifa konularında stresli ve dengesiz akan bir enerji atmosferinde olabiliriz, dikkat! Gece saatlerinde tartışmalara, anlaşmaz-lıklara açık olacağız. Farkında olalım, düşünmeden konuşmayalım.

Çarşamba gününün ilk yarısında girişeceğimiz işler boşlukta kalabilir. Beklediğimiz haberleri alamayabiliriz. Öğle sonrasındaki saatlerde güç ve ego çekişmelerine açık olacağız. Farkında olalım, olayların üzerine gitmeyelim. Akşam saatlerinde güç ve efor gerektiren işlere yönelebiliriz.

Perşembe gününün ilk yarısı boyunca aklı başında, dengeli işler ve konuşmalar yapabilir, tecrübe alışverişinde bulunabilir, ilişkilerde sürpriz ve güzel gelişmeler yakalayabiliriz. Moda, sanat, giyim kuşam, kişisel bakım konularında iş ve girişimler yapabiliriz. Akşam saatlerinde dengesizlik, abartı ve aşırıya kaçma riski artıyor. Sert ve sarsıcı gelişmelere açık bir atmosferde olacağız, farkında ve temkinli olalım.

Cuma günü alışverişler, kişisel bakım konuları, ilişkiler açısından verimli gözüküyor. Uyum ve uzlaşma sağlamak, ilham almaya yönelik işler, ruhsal çalışmalar, meditasyon gibi faaliyetlerde bulunabiliriz. Sevdiğimiz insanlarla vakit geçirebilir, kendimizi daha desteklenmiş hissedebiliriz.

Cumartesi gününe başlarken agresif bir enerji akışı var. Acele işlerden ve konuş-malardan kaçınalım. Sakarlıklara ve kazalara da açık olabiliriz. Akşam saatlerinde daha dengeli işler yapabiliriz. Talep ve başvurular, önemli toplantılar açısından günün bu ikinci yarısını tercih edebiliriz.

Pazar gününe şifa dolu bir enerjiyle başlıyoruz. İyileştirmeye yönelik iş ve girişimler açısından uygun bir gündeyiz. Akşam saatlerinde ise ilişkilerde gerginliklere açık olacağız, farkında ve dikkatli olalım! Alışverişler, kişisel bakımla ilgili konular açısından günün ikinci yarısı uygun gözükmüyor.