Altan Tan’dan HDP ve PKK’ya ağır eleştiriler!

HDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan, katıldığı televizyon programında partisini ve PKK'yı eleştirdi. Yaşananlar sonrası Altan Tan Twitter'da TT oldu.

Altan Tan’dan HDP ve PKK’ya ağır eleştiriler!

HDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan, partisinin Türk solunun temsil edildiği bir çatıya dönüştüğünü söyledi. HDP’nin son dönemde siyaseten “sıkışmış” bir durumda olduğuna dikkat çeken Tan, 7 Haziran seçimlerinin yanlış değerlendirildiğini belirtti. Kürt halkının silahlı mücadeleyi benimsemediğini, sorunun çözümünün siyaset olduğunu kaydetti.

HDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan, partisini topa tuttu, HDP Türk solunun temsil eden bir partiye dönüştüğünü, tabanın ise muhafazakar bir yapıda olduğunu söyledi.

“EN BÜYÜK YANLIŞ TERÖR ÖRGÜTÜ PKK’NIN”

“Bugün geldiğimiz noktada eş başkanlardan yönetime, genel başkan yardımcılarına kadar oluşan tabloya baktığınız zaman eski BDP, HADEP geleneği artı Türk solunun yüzde 80-90’lık bir temsile geldiğini görüyoruz. Bizim seçmen kitlemiz ise daha farklı. Ana gövde daha muhafazakar Kürt kitlesi.”

Tan’a göre, 7 Haziran seçim sonuçları yanlış değerlendirildi, en büyük yanlış ise terör örgütü PKK’nın. Çünkü PKK, HDP’ye verilen oyu halkın kendisine desteği olarak yorumladı.

PKK OYLAR KENDİSİNE VERİLMİŞ SANDI

“Bana göre PKK’nın bir hatalı değerlendirmesi de şu, HDP’ye verilen tüm oyları aynı zamanda kendisine verilmiş bir destek olarak gördü. Bunun böyle olmadığı ortaya çıktı. Bugün de yeni çıkan bu parti kimliğinde görüntü eski HADEP, BDP geleneği artı Türk solunun temsilinin vitrinin yüzde 80-90’ına oturmasıdır. Bunun hakkında doğru veya yanlış kararını seçmen verecek.”

Kürt halkının önünde Suriye ve Irak örnekleri bulunduğuna dikkat çeken HDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan, çözüm adresinin siyasetten geçtiğine vurgu yaptı.

HALKIN ÖNÜNDE ÇOK KÖTÜ ÖRNEKLER VAR

“Kürt halkının yaşadığı 40 yıllık bir savaş dönemi var. Halk, Kürtlüğüne, kimliğine, inancına, dinine sahip çıkıyor. Ama halk bunları elde etmek için, bu haklarını elde etmek için savaşmayı, silahlı mücadeleyi istemiyor. Halkın önünde çok kötü bir Suriye ve Irak örneği var. Milyonlarca insanın evinden göç ettiği, perişan olduğu, hayatını kaybettiği örnekler bunlar. Politikanın devrede olmasını istiyor.”

SOSYAL MEDYADA TREND TOPİC OLDU

Altan Tan canlı yayında söylediği bu bu sözler sonrası gündem oldu. Altan Tan, HDP’liler ve PKK sempatizanları tarafından sosyal medyada linç edildi.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...