Sözcü Plus Giriş

Otobüs şoförünün davranışı takdir topladı

Çanakkale’de daha önce otobüste bayılan bir kadını hastaneye yetiştiren halk otobüsü şoförü bu kez de otobüsünde fenalaşan ve kalp pili kullandığı öğrenilen başka bir kadının hayatını kurtardı. Halk otobüsü şoförü Ali Kurum, gösterdiği bu davranışla büyük takdir topladı.

Mehmet ANDAÇ / Çanakkale
13:56 -

Çanakkale'de dün sabah saatlerinde yaşanan olay, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi – Eski SSK Hastanesi Ç3 hattında çalışan halk otobüsünde meydana geldi. Şoför Ali Kurum, seyir halindeyken otobüste şiddetli bir cam kırılma sesi duyulması üzerine aracını sağa çekerek aracı kontrol etti.

SÖZCÜ

SÖZCÜ

HASTANEYE SÜRDÜ

Sürücü Kurum, arkasına döndüğünde otobüse az önce binen kadınının, sert bir şekilde cama kafasını çarparak camı kırdığını ve fenalaştığını gördü. Hemen kadının yanına giderek ilk müdahaleyi yolcularla birlikte yapan şoför durumu 112 ekiplerine de haber verdi. Ardından otobüsü hiç tereddüt etmeden hastaneye doğru süren şoför Ali Kurum, rahatsızlanan kadın yolcuyu hastaneye yetiştirirdi.

KALP PİLİ KULLANIYOR

Hastanede gerekli müdahale yapılan kadının, kalp pili kullandığı ve durumunun iyi olduğu öğrenildi. Kurum'un bu davranışı takdir topladı. Daha öncede kadın bir yolcusunun hayatını kurtaran Ali Kurum, yaşananları şöyle anlattı: “Otobüste seyir halindeyken devamlı hattımı kullanan bir yolcum bindi. Otobüse binerken yüzünden biraz rahatsızlığı olduğu belliydi. Aradan biraz zaman geçtikten sonra arkadan bir ses duydum ve yolcumun fenalaştığını gördüm. Yolcular ile birlikte ilk müdahaleyi yaptım. Ambulansı aradık fakat hastaneye daha yakın olduğum için kendim götürdüm. Yolcularda olumlu karşıladı ve naklettik. Bu bizim insanlık görevimiz” dedi.

Halk otobüsü şoförü Ali Kurum / SÖZCÜ

Halk otobüsü şoförü Ali Kurum / SÖZCÜ

DAHA ÖNCEDE HAYAT KURTARMIŞTI

Öte yandan Ali Kurum, geçtiğimiz Mayıs ayında da sefer sırasında otobüsünde bayılan ve dili dönen bir kadını hastaneye yetiştirerek hayatını kurtarmış ve halk arasında kahraman şoför unvanını almıştı.

Son güncelleme: 14:07 09.11.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more