Sözcü Plus Giriş

İYİ Parti’den flaş karar: Başkanlık Divanı’ndan partililere Akşener çağrısı

İYİ Parti'den bir son dakika haberi daha... Meral Akşener'in, tüm ısrarlara rağmen yeniden genel başkanlığa aday olmayacağını açıklamasının ardından bir karar da İYİ Parti Başkanlık Divanı'ndan geldi. 'Akşener yoksa biz de yokuz' diyen Divan üyeleri, saat 11.00'den beri sürdürdükleri toplantının ardından yeni bir karar daha aldı. Başkanlık Divanı, tüm partililere Akşener'in evine gitme çağrısında bulundu.

Saygı ÖZTÜRK
Güncellenme: 10:59, 03/09/2018
İYİ Parti’den flaş karar: Başkanlık Divanı’ndan partililere Akşener çağrısı

İYİ Parti’de baş döndüren gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Afyon toplantısının ardından bir daha aday olmayacağını belirterek, görevi bıraktığını söyleyen Genel Başkan Meral Akşener, sabah saatlerinde açıklama yaptı: Kararım kesin, aday olmayacağım!

İYİ PARTİ BAŞKANLIK DİVANI TOPLANDI

Bu açıklamanın ardından Başkanlık Divanı acil olarak toplandı. Saat 11.00’den beri süren toplantıda önemli kararlar alındı. Onlardan bir tanesi ‘Tek adayımız var Akşener’ oldu. Bu karardan kısa bir süre sonra da İYİ Parti Genel Başkanı’na İYİ Parti Başkanlık Divanı’ndan rest gibi bir karar daha çıktı. Sadece sozcu.com.tr’nin ulaştığı karar aynen şöyle: İYİ Parti’nin Genel Başkanı Meral Akşener kararından dönmeyip aday olmazsa, biz tüm Başkanlık Divanı üyeleri de kendisi gibi görevi bırakacağız. Meral Akşener yoksa biz de yokuz…

İlginizi ÇekebilirMeral Akşener'in evinde sessizlik hakimMeral Akşener'in evinde sessizlik hakim

İYİ PARTİLİLERE ÇAĞRIDA BULUNDULAR

Alınan rest gibi bu karar da Başkanlık Divanı için yeterli olmadı. Divan Başkanlığı, bu kez de tüm partililere çağrıda bulundu ve Cumartesi günü Divan üyelerinin öncülüğünde Akşener’in Üsküdar’daki evine gidilmesini istedi.

Yayınlanma Tarihi:14:29,