Sözcü Plus Giriş

Van ve Bitlis’te okullar tatil edildi

Van merkez ve ilçelerinde etkili olan kar yağışı nedeniyle, okullar yarın (salı) için tatil edilirken, kamu kurumlarında görevli engelli ve hamile kadınlarda aynı gün idari izinli sayıldı.

Güncellenme: 09:28, 28/12/2018
Van ve Bitlis’te okullar tatil edildi

Van Valiliği,kent genelinde etkili olan kar yağışı ve olumsuz hava muhalefeti nedeniyle Merkeze bağlı 8 ilçede okulların tatil edildiği belirtilerek, “İlimiz genelinde yoğun kar yağışı ve olumsuz hava koşulları hakim olduğundan, merkez ilçelerimiz; Edremit, İpekyolu ve Tuşba ile taşra ilçelerimiz; Bahçesaray, Başkale, Çatak, Özalp ve Saray´da eğitim- öğretime 25 Aralık 2018 Salı günü bir gün süreyle ara verilmiştir. Ayrıca, belirtilen ilçelerdeki hamile ve engelli kamu görevlilerimiz de don ve buzlanmadan kaynaklı olası kazalara maruz kalmamaları için aynı gün idari izinli sayılmıştır” denildi.

BİTLİS AHLAT VE TATVAN’DA OKULLAR TATİL

Bitlis’in Ahlat ve Tatvan ilçelerinde eğitime yarım gün ara verildi. Ahlat ve Tatvan ilçesinde gece başlayan kar, etkisini sürdürüyor.

Tatvan Kaymakamlığı ile Ahlat Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamalarda, yoğun kar ve elverişsiz hava şartlarından dolayı YİBO’lar hariç merkez ve köylerdeki okullarda eğitime yarım gün ara verildiği belirtildi.  Açıklamada, ayrıca hamile ve engelli kamu çalışanlarının da idari izinli sayılacağı kaydedildi.

AA-DHA

Yayınlanma Tarihi:19:03,
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more