Sözcü Plus Giriş

Evde bakım Aralık ayı maaşı hangi illerde yattı? Evde bakım maaşı sorgulama sayfası…

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından hasta, yaşlı veya ağır engelli yakınlarına bakan kişilere verilen evde bakım maaşı hangi illerde yattı merak ediliyor. Peki 10 Aralık 2019 hangi illere evde bakım maaşı yattı?

11:28 -
Evde bakım Aralık ayı maaşı hangi illerde yattı? Evde bakım maaşı sorgulama sayfası…

Evinde hasta, engelli ya da yaşlılara bakan ve devlet tarafından ödenen evde bakım maaşları Aralık ayının ilk haftasından itibaren hesaplara yatmaya başladı. İşte evde bakım maaşı sorgulama ekranı…

EVDE BAKIM MAAŞI SORGULAMA

EVDE BAKIM MAAŞI YATAN İLLER

Şuana kadar Afyon, Karabük, Amasya, Samsun’da hesaplara yattı. İl il evde bakım maaşı sorgulanmaya devam ediyor. Evde bakım maaşları yatan iller hakkında yeni bilgi geldiğinde haberin içerisinde eklenecek.

EVDE BAKIM MAAŞI NASIL ÖĞRENİLİR?

Evde Bakım maaşı 2019 ödemeleri sorgulama e-devlet üzerinden yapılmaktadır. Bunun için izlemeniz gereken adımlar şu şekilde sıralanabilir.

https://www.turkiye.gov.tr/aspb-engelli-evde-bakim-odeme-sorgu linkine tıklayın.

Eğer e-devlet siteminde kimlik doğrulaması yapmadıysanız otomatik olarak yönlendirileceğiniz sayfada kimlik doğrulaması yapmanız gerekmektedir.

Sisteme giriş yapmak (kimlik doğrulaması yapmak) için gerekli bilgiler TC kimlik numarası ve e-devlet şifresidir.

Eğer e-devlet şifreniz yoksa PTT şubelerinden alabilirsiniz.

Bilgileri eksiksiz girdikten sonra giriş yapıp otomatik olarak yönlendirileceğiniz sayfadan evde bakım maaşı sorgulaması yapabilirsiniz.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more