Sözcü Plus Giriş

Baba, hesaplaşmaya kurban gitti

Çanakkale’nin Biga ilçesinde Güven Akarcalı isimli bir kişi, işyerinde uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetti. Öldürülen Güven Akarcalı’nın, 5 ay önce işadamı Adnan Yıldız’ı silahla öldürmekten tutuklanan Semih Akarcalı’nın babası olduğu öğrenildi. Polis, baba Akarcalı’nın bir hesaplaşmaya kurban gitmiş olabileceği ihtimali üzerinde duruyor.

Mehmet ANDAÇ / Çanakkale
13:07 -
Baba, hesaplaşmaya kurban gitti

Çanakkale’nin Biga İlçesi’nde Güven Akarcalı işlettiği kokoreç salonunda müşterilerinin gözleri önünde tabancayla vuruldu. İhbar üzerine olay yerine çok sayıda polis ve ambulans ekibi sevk edildi. İlk müdahalenin ardından Biga Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Akarcalı, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Cinayet Büro Amirliği ekipleri, olayın gerçekleştiği kokoreç salonunda incelemelerde bulunurken, Akarcalı'yı öldürdüğü öne sürülen A.P.’yi yakalamak için de çalışma başlattı.

 

HESAPLAŞMA İDDİALARI

İncelemelerini derinleştiren polis, öldürülen Güven Akarcalı'nın 5 ay önce Biga Fenerbahçeliler Derneği Lokali'nde uğradığı silahlı saldırı sonrası hayatını kaybeden iş adamı Adnan Yıldız'ı öldürmekten tutuklanan Semih Akarcalı'nın babası olduğunu belirlemesi üzerine soruşturmasını bu yönde devam ettirdi. Cinayetin bir hesaplaşma olabilme ihtimali üzerinde duruluyor.  Polis, Biga'da ‘Kara Ali' lakabıyla tanınan A. P.'yi yakalamak için çalışmalarını sürdürüyor.

ADNAN YILDIZ'IN ÖLDÜRÜLMESİ

Biga'nın tanınmış iş adamlarından Adnan Yıldız, Biga Fenerbahçeliler Derneği Lokali'nde Ağustos ayında silahlı saldırıya uğramış, kaldırıldığı Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesinde ise kurtarılamayarak hayatını kaybetmişti.

Son güncelleme: 13:29 01.02.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more