İstanbul’da ‘bisiklet’ trafiği!

55.Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nun startı, Sultanahmet’teki Ayasofya Müzesi’nin önünden verildi. 17 takım sporcularının yer aldığı ilk etapta bisikletçiler bugün İstanbul-Tekirdağ arasında pedal çevrilecek. Öte yandan bisiklet turu için bazı yolların kapatılması ise İstanbullular tarafından tepkiye neden oldu.

İstanbul’da ‘bisiklet’ trafiği!

Bugün başlayan ve 21 Nisan’a kadar; Tekirdağ, Eceabat, Çanakkale, Edremit, Balıkesir, Bursa, Kartepe, Sakarya ve yeniden İstanbul güzergahında toplam 1013 kilometre sürecek ‘UCI World Tour' kapsamında gerçekleşen Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nda ilk gün yoğunluğu yaşandı.

SAAT 10:00’DAN İTİBAREN İSTANBUL TRAFİĞİNDE ALARM VERİLDİ

Turun ilk etabı olan ve bugün gerçekleştirilen ‘İstanbul-Tekirdağ' yarışı kapsamında start, saat 10:00’da Sultanahmet'ten verildi.

FOTO:AA

BİR SAATLİK İSTANBUL ‘KENT İÇİ’ BÖLÜMÜ TRAFİĞİ FELÇ ETTİ

17 takım sporcularının yer aldığı ilk etapta bisikletçiler, saat 10:00’da Sultanahmet’ten başladıkları maratonda, sahil yolunu takip ederek Avcılar bağlantısından Tekirdağ’a doğru pedal çevirdiler. Maraton için ilgili güzergahlar da trafiğe kapatıldı. Yüzlerce bisikletçi yaklaşık bir saat kent içinde kalınca İstanbul trafiği de felç oldu.

Kent trafiği bisikletçilerin saat 11:00 sıralarında Avcılar’dan İstanbul’u terk etmeleriyle normale dönmeye başladı.

TUR 2019 ETAPLARI

16 Nisan: İstanbul – Tekirdağ (160 km)
17 Nisan: Tekirdağ – Eceabat (185 km)
18 Nisan: Çanakkale – Edremit (126 km)
19 Nisan: Balıkesir – Bursa (197 km)
20 Nisan: Bursa – Kartepe (169 km)
21 Nisan: Sakarya – İstanbul (176 km)
TOPLAM MESAFE: 1.013 km