Sözcü Plus Giriş

Fransa’da Covid-19’dan 43 kişi daha öldü

Fransa Sağlık Bakanlığı, son 24 saat içinde corona virüsü salgını nedeniyle 43 kişinin hayatını kaybettiğini, ülkede toplan ölü sayısının 28 bin 332'ye yükseldiğini açıkladı.

21:12 -
Fransa’da Covid-19’dan 43 kişi daha öldü

Fransa’dan yapılan açıklamada, bin 665’i yoğun bakımda olmak üzere 17 bin 178 kişinin hastanede tedavisinin sürdüğü belirtildi.

Bakanlık, iyileşen hasta sayısının 361 artarak 64 bin 547’ye yükseldiğini açıkladı.

FRANSA’DA İBADETHANELER AÇILIYOR

Fransa'da corona virüsü salgını ile mücadele kapsamında kapatılan ibadethaneler yayınlanan kararname ile yeniden açılıyor.

İbadethanelere salgın nedeni ile çeşitli kurallar getirildi. İbadethanelerde 11 yaş üstü herkesin maske takmasının ve ibadethane girişlerinde tarama yapılmasının zorunlu olduğunu kaydeden yetkililer, ayrıca hijyen ve sosyal mesafe kurallarına uyulması konusunda vurgu yaptı.

Fransa İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, ibadethanelerde belirlenen kurallara uyulmadığı takdirde valiliklerin kısıtlama yetkisi olduğu bildirildi.

Bakanlık, şimdilik ibadethanelerin kısıtlı olarak hizmet vereceğini aktarırken, 3 Haziran'dan itibaren kısıtlamaların kaldırılacağını duyurdu.

SARI YELEKLİLER YENİDEN SOKAKLARDA

Fransa'nın başkenti Paris'te bulunan Republique Meydanı'ında toplanan 30 kişilik grup, Cumhurbaşkanı Emanuel Macron ve polis karşıtı sloganlar attı.

Sarı Yelekliler, bugün gerçekleştirdikleri eylemlerde dikkat çekmeden bir araya gelmek için Sarı Yelekliler grubuna ait hiçbir renk ve işareti üstlerinde taşımadığı görüldü.

Polis, bölgede geniş güvenlik önlemleri alırken, yakınlarda bulunan Geroges Pompidou Meydanı'nda da eylem ihbarı alınca destek kuvvet istedi.

Öte yandan Fransa'da corona virüsü salgını ile mücadele kapsamında 10 kişiden fazla insanın bir araya gelmesine ve gösteri yapmasına izin verilmiyor. (Reuters, İHA)

İLGİLİ HABERDSÖ açıkladı: Afrika'da corona salgını farklı bir seyre işaret ediyorDSÖ açıkladı: Afrika'da corona salgını farklı bir seyre işaret ediyor İLGİLİ HABERCorona virüsünde son durum: Avrupa normale dönerken Amerika ve Asya kan ağlıyor!Corona virüsünde son durum: Avrupa normale dönerken Amerika ve Asya kan ağlıyor!
Son güncelleme: 22:34 23.05.2020
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more