Sözcü Plus Giriş

Fransa’da son 24 saat içinde 635 ölü…

Fransa'da corona virüsü salgını nedeniyle 625 kişi öldü. Ülkede toplam ölü sayısı 13 bin 832 oldu.

Güncellenme: 16:29, 13/04/2020
Fransa’da son 24 saat içinde 635 ölü…

Çin'de ortaya çıkan ve tüm dünyaya yayılan corona virüsü salgını Avrupa'da etkisini arttırmaya devam ediyor.

Fransa Sağlık Direktörü Jerome Salomon, yaptığı açıklamada, son 24 saatte hastanelerde 353, bakımevlerinde 290 kişinin corona virüsü nedeni ile hayatını kaybettiğini, corona virüsüne bağlı ölümlerin 13 bin 832'e ulaştığını açıkladı.

Salomon, ülke genelinde toplam corona virüsü vaka sayısının 129 bin 654'e yükseldiğini ifade ederken, 31 bin 321 kişinin hastanelerde tedavi altında olduğunu açıkladı.

Sağlık Bakanı, 6 bin 883 kişinin yoğun bakımda olduğunu belirtirken, 26 bin 391 kişinin ise iyileşerek, taburcu edildiğini aktardı.

SAĞLIK ÇALIŞANLARI MASKE BULAMIYOR

Fransa'da corona virüsü salgını ile mücadele eden sağlık çalışanları yetersiz maske stoku nedeni ile zor günler yaşıyor.

Sağlık çalışanları maske bulamadıkları için halktan maske bağışı yapmaları çağrısında bulunurken, internet üzerinden yapılan çağrıda ayrıca diğer medikal ürünlerde istenildi.

Birçok belediye, personeli için ayırdığı maskeleri hastanelere bağışlarken, Özgür Tıp İçin Fransız Birlik Sendikası (UFML) Başkanı Dr. Jérôme Marty, yaptığı çağrıda özel sektördeki şirketlere, kurumlara, dişçilere ve çiftçilere sağlık çalışanları için maske bağışında bulunulmasını istedi. Sağlık çalışanları, sosyal medya hesapları üzerinde bağışta bulunanlara teşekkürlerini iletti.

FRANSA’DAKİ TÜRKLERDEN BÜYÜK DESTEK

Fransa’da yaşayan Türkler yaşanan sağlık krizi döneminde büyük bir yardım seferberliği başlatarak dikkatleri üzerlerine çekerken, Türklerin yaptığı gıda ve medikal ürün yardımları sağlık çalışanlarının takdirini topladı.

TÜRKİYE ÖRNEK GÖSTERİLİYOR

Türkiye’de maskeler halka bedava dağıtılırken, Fransa’da sağlık çalışanlarının maske bulamaması ise büyük tartışmalara neden oldu. Fransa’da yaşayan Türkler Türkiye’de yapılan maske dağıtımını takdir ederken, Fransa'da yaşayan birçok Türk, Türkiye’deki yakınlarından maske göndermesi ricasında bulundu.

İlginizi ÇekebilirABD'de korkunç gelişme! İtalya'yı geçtilerABD'de korkunç gelişme! İtalya'yı geçtilerİlginizi Çekebilirİtalya'da bir günde 619 kişi coronadan öldü!İtalya'da bir günde 619 kişi coronadan öldü!
Yayınlanma Tarihi:20:54,