Sözcü Plus Giriş

Memurlar çalışma programlarını bekliyor

Resmi Gazete'de corona virüsünden dolayı memurların esnek veya dönüşümlü çalışmaya geçeceklerinin ilan edilmesinin ardından yurt genelindeki milyonlarca memur çalışma planlarının kendilerine bildirilmesini bekliyor.

Sozcu.com.tr
14:36 -
Memurlar çalışma programlarını bekliyor
İsmail AKIN
İsmail AKDUMAN
Halil ATAŞ
Müslüm EVCİ

Resmi Gazete’de memurların esnek veya dönüşümlü çalışmaya geçeceklerine ilişkin bir karar yayımlandı.

Yayımlanan kararda memurların mesai saatleri bağlı bulundukları ilgili birimler tarafından düzenlenecek.

KONYA

Türkiye Kamu-Sen Konya İl Temsilcisi Veli Doğrul  “İl müdürlükleri bir program hazırlayacaklar. Corona virüsü salgını nedeniyle kronik hastalığı olanlar, engilliler ve diyabet hastalarına idari izin verildi. Virüsten dolayı kamu binalarımızda bir yoğunluk yaşanmıyor. Kamu çalışanlarımızı da bu süreçte korumamız gerekiyor Önümüzdeki günlerde planlamalar yapıldıktan sonra kimin ne kadar süreyle hangi şartlar altında çalışacağı belirlenir” diye konuştu.

ANTALYA

Tüm Yerel-Sen Antalya Şube Başkanı Demet Kurupınar ise Antalya’da zabıta ve itfaiye birimlerinin dönüşümlü olarak çalıştıklarını belediyede ise zorunlu olmadıkça personelin çalışmadığını söyledi. Kurupınar, “Belediyeler bu konularda zaten başından beri hassas davranıyorlardı. Bu hafta da tamamen uygulamaya geçilmiş oldu” diyor.

BURSA

Türkiye Kamu-Sen Bursa il Temsilcisi İbrahim Bulut, “Genelge dün akşam çıktı. Uygulama bugün itibariyle başlayacak. Kurumların buna göre bir hazırlığı var. Biz Kamu-Sen olarak daha önce bu sıkıntı çıktığından beri yani en başından beri, kurumlarda yarım zamanlı esnek çalışma sistemine geçilmeli diyorduk. Sonuç itibariyle dün gece böyle bir genelge yayınlandı. Kurumlar işi tamamen durdurmamak ve yeter sayıda personel bırakmak şartıyla çalışmaya başlayacak” ifadelerini kullandı.

SAMSUN

Türkiye Kamu-Sen Samsun İl temsilcisi Ahmet Keskin ise dönüşümlü çalışma sistemi ile işlerin aksamayacağı görüşünde. Keskin, “Vatandaşların da dışarıya çıkmadıkları düşünülürse, kamu binalarında normal zamanlardaki yoğunluklar görülmeyecektir. Yani bazı kamu kurumları personelini dönüşümlü olarak çalıştırabilir. Sistem ve işler aksamaz diye düşünüyorum” ifadesini kullandı.

İLGİLİ HABERYeni genelge yayımlandı! Kamu çalışanlarına esnek çalışma dönemi...Yeni genelge yayımlandı! Kamu çalışanlarına esnek çalışma dönemi...
Son güncelleme: 14:47 23.03.2020
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more