Demirtaş: HDP, CHP veya İYİ Parti ile açık veya gizli hiçbir şekilde ittifak yapmamıştır

HDP’nin eski Eş Genel Başkanı Demirtaş, Twitter'dan açıklamalarda bulundu. HDP'nin, Millet İttifakı'nın bir parçası olmadığını belirten Demirtaş, partisinin yaptığı demokrasi ittifakı çağrısının çarpıtıldığını savundu. Demirtaş "HDP, yerel seçimlerde CHP veya İYİ Parti ile açık veya gizli hiçbir şekilde ittifak yapmamıştır" ifadelerini kullandı.

Demirtaş: HDP, CHP veya İYİ Parti ile açık veya gizli hiçbir şekilde ittifak yapmamıştır

Edirne Kapalı Cezaevi’nde tutuklu bulunan Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu.

Demirtaş partisinin ‘demokrasi ittifakı’ çağrısının çarpıtıldığını belirterek şunları söyledi:

* Parti yetkililerimiz en üst düzeyde, sürekli demokrasi ittifakı çağrısı yapıyorlar, ancak bu çağrı ısrarla çarpıtılıyor. Dolayısıyla net olarak ifade etmekte yarar var.

* HDP, yerel seçimlerde CHP veya İYİ Parti ile açık veya gizli hiçbir şekilde ittifak yapmamıştır. Sadece bazı kritik büyükşehirlerde, demokrasinin gelişmesi amacıyla, tek taraflı olarak CHP adaylarının desteklenmesi kararı almıştır.

(FOTO: TWITTER/hdpdemirtas)

İTTİFAKIN PARÇASI DEĞİL

* Geri kalan bütün seçim bölgelerinde, CHP ve İYİ Parti dahil olmak üzere tüm partilere karşı HDP seçim yarışına kendi adaylarıyla girmiştir. HDP, Millet İttifakının bir parçası değildir.

* HDP‘nin demokrasi ittifakı çağrısı bir seçim iş birliği değil, demokrasi ilkeleri etrafında aydınlık bir gelecek yaratmak için ortak akıl çağrısıdır.

* HDP, şiddet dahil tüm sorunlarımızı siyaset yoluyla ve barışçıl yöntemlerle çözmek için vardır. Kürt sorunundan ekonomiye, adaletsizlikten umutsuzluğa, ötekileştirmeye kadar her sorunu ortak akılla çözmek için bu çağrıları yapmaktadır.

Demirtaş paylaşımlarına bu fotoğrafı da ekledi. (FOTO: TWITTER/hdpdemirtas)

“HDP OLARAK BİZLER DE…”

* HDP gücünü sadece halktan alır ve sadece halka hesap verir. Bu nedenle saldırılarla ve baskılarla HDP'yi asla geriletemezsiniz. HDP'yi “düşman gibi” görmek yerine HDP ile diyalog kurmayı denerseniz tüm Türkiye için en hayırlısı bu olacaktır.

* Ve elbette HDP olarak bizler de eksikliklerimizi, hatalarımızı samimiyetle tespit ederek kendimizi, amaçlarımızı, çözüm önerilerimizi tüm Türkiye toplumuna en açık şekilde anlatabilmeliyiz. Herkese selamlar, sevgiler.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...