Sözcü Plus Giriş

12 Nisan evde bakım maaşı yatan iller listesi? Evde bakım maaşı yatan iller hangisi?

Evde bakım maaşı yatan illerin hangileri olduğu internette en çok aratılan konuların başında geliyor. En az yüzde 50 engelli kişilerin yakınlarına, kendi ihtiyaçlarını gideremeyecek durumdaki yaşlıların bakımlarını üstelenenlere devlet tarafından yapılan yardımlara evde bakım maaşı denir. İşte 12 Nisan evde bakım maaşı yatan iller…

Güncellenme: 08:48, 12/04/2020
12 Nisan evde bakım maaşı yatan iller listesi? Evde bakım maaşı yatan iller hangisi?

Nisan ayına ait evde bakım maaşı hangi illere yatırıldı? Evde bakım maaşı nasıl öğrenilir gibi sorunların cevabı merak ediliyor. Evinde engelli, hasta ya da kendi ihtiyaçlarını karşılayamayacak durumda olan yakınlarına bakan kişilere verilen evde bakım maaşı merak konusu oldu.

EVDE BAKIM MAAŞI NASIL ÖĞRENİLİR?

Evde Bakım maaşı 2020 ödemeleri sorgulama e-devlet üzerinden yapılmaktadır. Bunun için izlemeniz gereken adımlar şu şekilde sıralanabilir.

https://www.turkiye.gov.tr/aspb-engelli-evde-bakim-odeme-sorgu linkine tıklayın.

Eğer e-devlet siteminde kimlik doğrulaması yapmadıysanız otomatik olarak yönlendirileceğiniz sayfada kimlik doğrulaması yapmanız gerekmektedir.

Sisteme giriş yapmak (kimlik doğrulaması yapmak) için gerekli bilgiler TC kimlik numarası ve e-devlet şifresidir.

Eğer e-devlet şifreniz yoksa PTT şubelerinden alabilirsiniz.

Bilgileri eksiksiz girdikten sonra giriş yapıp otomatik olarak yönlendirileceğiniz sayfadan evde bakım maaşı sorgulaması yapabilirsiniz.

EVDE BAKIM MAAŞI SORGULAMA

EVDE BAKIM MAAŞI YATAN İLLER

Şuana kadar; Hatay, Tokat, Aksaray, Antalya'da hesaplara yattı.

Yayınlanma Tarihi:17:35,