İçişleri Bakanlığı duyurdu: Metropollerde bombalı eylem hazırlığındaki terörist yakalandı!

İçişleri Bakanlığı metropollerde sansasyonel bombalı eylem hazırlığındaki teröristin 37 kilogram TNT ile Adana'da yakalandığını duyurdu.

İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada şöyle denildi:

* Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Başkanlığı koordinesinde PKK/KCK-PYD/YPG silahlı terör örgütünün eylem ve faaliyetlerinin tespit ve deşifre edilmesine yönelik olarak yapılan çalışmalar kapsamında bugün Sarıçam ilçesi Çatalan Yolu Karaömerli Mahallesi sınırları içerisindeki bölgede şüpheli bir erkek şahsın patlayıcı olduğu değerlendirilen malzemeyle eylem yapma hazırlığı icerisinde olduğu bilgisi alınması üzerine Adana İstihbarat ve Terörle Mücadele (TEM) Şube Müdürlükleri ekiplerince operasyon başlatıldı.

* Gerçekleştirilen operasyonda 2 kişinin içinde bulunduğu şüpheli bir araç durduruldu. Durdurulan aracın arka tarafında siyah bir çanta bulunması üzerine olay yerine hemen uzman ekip çağrıldı.

FOTO: İHA

“TOPLAM 37 KİLO TNT PATLAYICI MADDE ELE GEÇİRİLDİ”

Açıklamada uzman ekiplerce yapılan çalışma neticesinde çanta içerisinde 20 kg patlayıcı madde (TNT) yakalandığı aktarılırken şöyle denildi:

* Araç şoförünün sorgulamada, teröristi otostop yaparken araca aldığını beyan etmesi üzerine, teröristin araca bindiği yerde çalışma başlatıldı. Bomba arama köpekleriyle yapılan çalışmada yol kenarında toprağa gömülü vaziyette yaklaşık 17 kg patlayıcı madde (TNT) daha bulundu.

* Böylelikle yakalanan terörist ile birlikte toplam 37 kg TNT ele geçirildi. Bombalı eylem hazırlığındaki B.K. adlı teröristin, PKK- YPG'nin metropol illerinde bombalı eylem yapan özel kuvvetler biriminde faaliyet gösterdiği belirlendi. Örgüt mensubunun tuttuğu evde yapılan aramada bol miktarda döviz, altın ve sahte kimlik ele geçirildi. (İHA)

MSB duyurdu: 9 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi! İlginizi Çekebilir MSB duyurdu: 9 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi! İçişleri Bakanlığı valilikleri uyardı: Terör örgütü, erzak temini için yüklü miktarda döviz bozdurabilir İlginizi Çekebilir İçişleri Bakanlığı valilikleri uyardı: Terör örgütü, erzak temini için yüklü miktarda döviz bozdurabilir

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...