Sözcü Plus Giriş

İl dışı atama tarihleri belli mi? İl dışı yer değiştirme başvuruları ne zaman başlıyor?

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) kadrolarında çalışan öğretmenlerin iller arası yer değiştirme başvuru takvimi yayınlandı. İşte MEB’in yayınladığı 2020 il dışı mazerete bağlı yer değiştirme takvimi…

Güncellenme: 12:02, 03/08/2020
İl dışı atama tarihleri belli mi? İl dışı yer değiştirme başvuruları ne zaman başlıyor?

Öğretmenler tayin olmak istedikleri iller için başvuru yapacağı tarihleri araştırıyor. 2020 il dışı atama takvimine göre; öğretmenlerin il dışı atama başvuruları 6 Ağustos’tan itibaren başlayacak başvurular 10 Ağustos’a kadar yapılabilecek.

İL DIŞI ATAMA BAŞVURUSU NASIL YAPILCAK?

Başvurular, http://mebbis.meb.gov.tr veya http://personel.meb.gov.tr adreslerinde yer alan Elektronik Başvuru Formu doldurulmak suretiyle yapılacaktır. Yer değiştirme isteğinde bulunacak öğretmenler; Elektronik Başvuru Formuna yansıtılacak kimlik, öğrenim, Bakanlık atama alanı, hizmet süresi, hizmet puanı ve benzeri bilgilerini başvuru yapmadan önce MEBBİS e-Personel Modülünden (Özlük) kontrol ederek yanlış ya da eksik bilgilerinin düzeltilmesini belgeye dayalı olarak eğitim kurumu, ilçe ve il millî eğitim müdürlüklerinden talep edeceklerdir.

İL DIŞI ATAMA BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

1. Adaylığı kaldırılmış olmak,

2. 31 Aralık 2020 tarihi itibarıyla bulundukları ilde en az 3 yıllık çalışma süresini tamamlamış olmak,

3. 652 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin Ek 4 üncü maddesi kapsamında sözleşmeli öğretmen olarak görev yapmakta iken üç yıllık çalışma süresi sonunda öğretmen kadrosuna atananlar bakımından, bu bölümün 1 ve 2' nci maddesine ek olarak öğretmen kadrosuna atandıkları tarihten itibaren 31 Aralık 2020 tarihi itibarıyla 1 yıllık çalışma süresini tamamlamış olmak, şartları aranacaktır.