‘İsimsizler Hareketi’ operasyonu: Çok sayıda gözaltı var

İstanbul Siber Şube polisi, sosyal medya üzerinden "İsimsizler Hareketi" adı altında provokatif paylaşımlarda bulundukları belirlenen şüphelilere yönelik geniş çaplı operasyon başlattı. Şu ana kadar 19 şüpheli gözaltına alınırken operasyonların devam ettiği kaydedildi.

‘İsimsizler Hareketi’ operasyonu: Çok sayıda gözaltı var

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatıyla, sosyal medya üzerinde “İsimsizler Hareketi” adıyla faaliyet gösterdiği belirlenen ve “Hükumete karşı organize bir şekilde halkı kin, nefret ve düşmanlığa sevk ederek geçmiş dönemde yaşanan Gezi olayları benzeri toplumsal hareketleri planlayarak kitleleri sokağa dökme çabası içinde oldukları” iddia edilen kişilere yönelik gözaltı ve yakalama kararı çıkarıldı.

Söz konusu ‘İsimsizler Hareketi'nin cezaevinde tutukluluğu devam eden Taylan Kulaçoğlu tarafından oluşturulduğu, Kulaçoğlu’nun cezaevine girmesinin ardından oluşumun Avukat Tamer D., tarafından devam ettirildiği iddia edildi.

Emniyet birimleri tarafından örgütsel oluşum kapsamında değerlendirilen ‘İsimsizler Hareketi’ne sanal alemde destek veren ve üye olan kişilere yönelik İstanbul’da 16 ilçede bu sabah karşı eş zamanlı yapılan operasyonlarda 19 kişinin gözaltına alındığı bildirildi.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...