Meteoroloji’den sağanak yağış ve Marmara için kuvvetli rüzgar uyarısı: Bugün etkili olacak!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) verilerine göre rüzgarın bugün öğle saatlerinden itibaren Marmara'nın batısı ve Kuzey Ege'de güney ve güneybatı yönlerinden kuvvetli esmesi bekleniyor.

Meteoroloji’den sağanak yağış ve Marmara için kuvvetli rüzgar uyarısı: Bugün etkili olacak!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre ülkemiz genelinin parçalı yer yer çok bulutlu, Doğu Karadeniz iç kesimi ve Doğu Anadolu’nun kuzeyi ile Adana, Osmaniye, Kahramanmaraş, Giresun, Tunceli ve Bingöl çevreleri ile Sivas ve Kayseri’nin doğusunun kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Hava sıcaklığının iç kesimlerde 2-4 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı, ülkemiz genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI

Meteoroloji tarafından yapılan kuvvetli rüzgar uyarısında “Rüzgarın; Cumartesi öğle saatlerinden itibaren Marmara’nın batısı ve Kuzey Ege’de Güney ve Güneybatı yönlerinden kuvvetli(40-60 km/saat) olarak eseceği tahmin edildiğinden meydana gelebilecek çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır” ifadeleri kullanıldı.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...