Sözcü Plus Giriş

Taksim’de değnekçi terörü

Taksim'de cadde üzerine otomobilini park etmeye çalışan Volkan Hacısüleymanoğlu, kendisinden otopark parası isteyen değnekçiyle tartıştı. Tartışmanın büyümesi üzerine değnekçi, Hacısüleymanoğlu'nu bıçaklayarak kaçtı. Yaralı halde bir süre değnekçiyi yakalamaya çalışan Hacısüleymanoğlu, bir inşaatın çalışanları tarafından ikna edilip hastaneye kaldırıldı. Beyoğlu'nda bir adreste saklandığı tespit edilen saldırgan Kenan S., olayda kullandığı sustalı tabir edilen bıçakla birlikte yakalayarak gözaltına aldı.

10:39 -

Kız kardeşi ve yeğeniyle birlikte Taksim’e gezmeye gelen Volkan Hacısüleymanoğlu, otomobilini cadde üzerine park etti. Otomobilinden indiği sırada yanına gelen bir değnekçi Hacısüleymanoğlu’ndan park parası istedi.

KIZ KARDEŞİNE KÜFÜR ETTİ

İddiaya göre; kendini cadde üzerindeki bir otelin park görevlisi olarak tanıtan değnekçi, Hacısüleymanoğlu’nun kız kardeşinin, park parası karşılığında makbuz istemesi nedeniyle küfür etti.

BIÇAKLAYAN SALDIRGANLAR KAÇTI

Bunun üzerine değnekçi ile Volkan Hacısüleymanoğlu arasında başlayan tartışma kavgaya dönüştü. Kavgayı görerek gelen değnekçinin iki arkadaşı da Hacısüleymanoğlu’na saldırdı. Kavga sırasında yere düşen Hacısüleymanoğlu, kalkmaya çalıştığı sırada değnekçinin bıçaklı saldırısına uğradı.

YARALI HALDE SALDIRGANLARIN PEŞİNE DÜŞTÜ

Saldırının ardından değnekçi ile iki arkadaşı koşarak kaçarken, yüzünün sol tarafına ve kalbinin üzerine iki bıçak darbesi alan Hacısüleymanoğlu saldırganların peşlerine düştü.

‘Oflu İsmail’ olarak tanınan İsmail Hacısüleymanoğlu’nun akrabası olduğu öğrenilen Volkan Hacısüleymanoğlu, bir süre peşlerinden koşmasına rağmen saldırganları yakalayamayınca otomobilini almak için geri döndü.

Otomobiline binerek saldırganları kovalamaya devam etmek isteyen kanlar içindeki Hacısüleymanoğlu’nu caddedeki bir inşaatın çalışanları durdurdu. İşçiler için inşaat önünde bekleyen özel ambulansta ilk tedavisi yapılan yaralı, daha sonra Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi’ne kaldırıldı. Volkan Hacısüleymanoğlu’nun sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi.

SALDIRGAN YAKALANDI

Saldırganın yakalanması için çalışmalara başlayan polis, adının Kenan S. olduğu belirlenen değnekçinin Beyoğlu’nda bir adreste saklandığını tespit etti. Söz konusu adrese baskın yapan ekipler, Kenan S.’yi, olayda kullandığı sustalı tabir edilen bıçakla birlikte yakalayarak gözaltına aldı. Polisteki sorgusu tamamlanan Kenan S., adliyeye sevk edildi. (DHA)

Son güncelleme: 14:33 01.08.2020
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more