Sözcü Plus Giriş

Milyonları ilgilendiriyor! Tarihinin en büyük…

Çinli Geely'nin çatısı altında bulunan Volvo, tarihinin en büyük geri çağırma operasyonunu başlatıyor. Reuters'ın haberine göre marka, 2006 ve 2019 yılları arasında üretilen yaklaşık "2.2 milyon" aracını ön koltuklarda bulunan emniyet kemeri bağlantısını düzeltmek için geri çağırıyor.

11:37 -
Milyonları ilgilendiriyor! Tarihinin en büyük…

Geely tarafından 2010 yılında satın alınan Volvo’nun o dönemden bugüne ilerleyişi oldukça belirgin bir seviyeye geldi. Marka ürettiği SUV modelleri, elektrikli araçları ve güvenlik teknolojileriyle adından oldukça söz ettiriyor.

Marka son günlerde tarihinin en büyük geri çağırma operasyonuyla da adından söz ettireceğe benziyor. Marka, 2006 ve 2019 yılları arasında üretilen 2.2 milyon adet V60, V70 ve XC60 modellerinin ön emniyet kemerlerine takılan kablolarla ilgili bir problem yüzünden araçlarını geri çağırıyor.

Geri çağrılan otomobillerin tamir masrafı marka tarafından karşılanıyor. Geri çağırmaya konu olan arızadan dolayı kayda geçmiş bir yaralanmanın olmadığını belirten marka, her ihtimale karşı böyle bir adım atıldığını belirtti.

Volvo sözcüsü markanın geri çağırma operasyonunun maliyeti açısından açıklama yapmayacağını belirterek, “Sorun, ön emniyet kemerlerine bağlanmış çelik bir kabloyla ilgilidir. Kablo nadir gelişen bazı durumlarda kullanıma göre yıpranmadan kaynaklı sorun çıkartabiliyor. Bu durumda emniyet kemeri bağlama ve sıkı durma işlevinin azalmasına neden olabiliyor.” dedi.

Son güncelleme: 11:43 01.07.2020
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more