Sözcü Plus Giriş

Konut kredisi nasıl alınır? Ziraat Bankası, Vakıfbank, Halkbank konut kredisi başvuru şartları neler?

Yeni kredi pakedinin açıklanmasıyla birilikte konut kredisi detayları araştırılmaya başlandı. Kamu bankaları tarafından vatandaşlara sağlanan konut kredisi destek pakedinde 12 ay ödemesiz dönem ve 15 yıla varan vade imkanları bulunuyor. Ziraat Bankası, Vakıfbank, Halkbank'ın konuk kredisi başvuru şartlarını ve başvurular için gerekli işlemleri adım adım sayfamızda sizlerle paylaşıyoruz. Peki konut kredisi nasıl alınır? İşte 2020 konut kredisi başvuru bilgileri...

Güncellenme: 18:08, 05/06/2020
Konut kredisi nasıl alınır? Ziraat Bankası, Vakıfbank, Halkbank konut kredisi başvuru şartları neler?

Üç kamu bankası tarafından vatandaşlara yeni bir kredi kullanım pakedi sunuldu. Ev sahibi olma planları yapan binlerce kişi konut kredisinde faiz oranlarını ve başvuru şartlarını araştırmaya başladı. Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank üzerinden konut kredisi için başvuru yapacak olanlar 12 aya varan ödemesiz dönemden ve 180 aya varan vade imkanlarından yararlanabilecek. İşte konut kredisi başvuruları hakkında merak edilen tüm detaylar…

KONUT KREDİSİ BAŞVURU ŞARTLARI NELER? KREDİ NASIL ALINIR?

Sıfır veya ikinci el konut alımlarında düşük faiz oranı ve 12 aya kadar ödemesiz dönemi olan 15 yıla varan vade ile finansman imkanı sunulacak. Sıfır konut almak için 100 bin TL’lik konut kredisi çeken bir yurttaş, 12 ay ödemesiz dönem seçeneğini kullanırsa 15 yılın sonunda toplamda 171 bin 184 TL geri ödeme yapmış olacak.

Sıfır konut ödeme tablosu:

Müşteri başına verilebilecek kredi miktarı sınırlandırıldı; üç büyük ilde (İstanbul, Ankara ve İzmir) krediye konu olacak konutlar için 750 bin TL, diğer şehirler için ise en fazla 500 bin TL’ye kadar kredi kullanılabilecek. Kredi kullanımında yüzde 10’dan başlayan, düşük özkaynak/peşinat oranı uygulanacak.

Başvurular, bankaların şubeleri üzerinden yapılacak.

İkinci el konut satın almak için 100 bin TL kredi çeken bir yurttaş, 12 ay ödemesiz dönem seçeneğini kullanırsa 15 yılın sonunda toplamda 183 bin 925 TL’lik geri ödeme yapmış olacak.

İkinci el konut ödeme tablosu:

ZİRAAT BANKASI KONUT KREDİSİ BAŞVURU VE ŞARTLARI

Sıfır veya ikinci el konutlar için, azami 500 Bin TL'ye kadar (500 Bin TL dahil ) azami 12 ay ödemesiz dönemli azami 180 ay vade ile konut finansmanı imkanı sunulacaktır. İstanbul, Ankara ve İzmir'de azami kredi tutarı sınırı 750 Bin TL'dir (750 Bin TL dahil).

Konut Kredisi için; Bankkart, KMH, Talimat Ürünü, İnternet Bankacılığı zorunlu olup, BES, AZG, DASK, Konut Sigortası, KASKO, Eşya Sigortası, Klasik Sivil Yangın Sigortası ürünlerinden en az üçüne sahip olan veya yeni başvuruda bulunanlar faydalanabilecektir.

Söz konusu krediden her bir müşterimiz yalnızca bir kez faydalanabilecektir. Detaylı bilgi için şubelerimize başvurabilirsiniz. Banka gerekli görülmesi halinde kredi koşullarında değişiklik yapma ve kampanyayı durdurma hakkını saklı tutar.

ZİRAAT BANKASI KONUT KREDİSİ BAŞVURU EKRANI

HALKBANK KONUT KREDİSİ BAŞVURU VE ŞARTLARI

Birinci el/sıfır veya ikinci el konut alımlarında düşük faiz oranı ve 12 aya kadar ödemesiz dönemi olan 15 yıla varan vade ile finansman imkanı sunulacaktır.

Bu tarihi imkandan daha geniş kesimlerin istifade edebilmesi için müşteri başına verilebilecek kredi miktarı sınırlandırılmış olup; üç büyük ilimizde (İstanbul, Ankara ve İzmir) krediye konu olacak konutlar için 750 bin TL, diğer şehirlerimiz için ise en fazla 500 bin TL'ye kadar kredi kullandırılabilecektir. Kredi kullanımında %10'dan başlayan, düşük özkaynak/peşinat oranı uygulanacaktır.

Bu kapsamda birinci el/sıfır konutlar için azami 12 ay ödemesiz dönemli, 15 yıla kadar vade ve aylık %0,64 faiz oranı ile finansman imkanı sunulacaktır. Konut Kredisi başvuruları 2 Haziran'dan itibaren Şubelerimize yapılabilecektir.

HALKBANK KONUT KREDİSİ BAŞVURU EKRANI

VAKIFBANK KONUT KREDİSİ BAŞVURU EKRANI