Sözcü Plus Giriş

Erdoğan’dan Johnson’a ‘turizm’ garantisi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Birleşik Krallık Başbakanı Johnson ile gerçekleştirdiği telefon görüşmesinde Türk-İngiliz Tatlıdil Forumu'na bu yılın ikinci yarısında ev sahipliği yapmaya hazır olduklarını belirterek Nisan ayında turizmin engelsiz ve güvenli biçimde başlayacağına inandığını ifade etti.

Sozcu.com.tr
Güncellenme: 18:29, 08/03/2021
Erdoğan’dan Johnson’a ‘turizm’ garantisi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Birleşik Krallık Başbakanı Boris Johnson ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Görüşmede; ticaret, turizm, savunma, tarım, hizmet, yatırım ve corona virüsüyle mücadele başta olmak üzere birçok alanda Türkiye-Birleşik Krallık ilişkilerini geliştirecek adımlar ve bölgesel konular ele alındı.

Cumhurbaşkanlığı tarafından açıklanan görüşmenin detaylarında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın salgın şartlarının da el vermesiyle Türk-İngiliz Tatlıdil Forumu’na bu yılın ikinci yarısında ev sahipliği yapmaya hazır olduklarını belirttiği ve Nisan ayında turizmin engelsiz ve güvenli biçimde başlayacağını ifade ettiği ye aldı.

İlginizi ÇekebilirErdoğan ile Johnson arasında kritik görüşmeErdoğan ile Johnson arasında kritik görüşmeİlginizi ÇekebilirErdoğan, Merkel'e turizm için tarih verdiErdoğan, Merkel'e turizm için tarih verdi