Sözcü Plus Giriş

Ankara’da dehşete düşüren görüntü! Mansur Yavaş’tan açıklama geldi

Ankara Gölbaşı'nda boş bir araziye atılan moloz ve toprak yığınlarının altında yaklaşık 20 köpek ölüsü bulundu. Köpek ölüleri, incelenmek üzere belediye ekiplerince toplanarak götürüldü. Konuyla ilgili Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'tan açıklama geldi.

Güncellenme: 23:30, 01/03/2021
Ankara’da dehşete düşüren görüntü! Mansur Yavaş’tan açıklama geldi

Çevresinde hayvansever olarak bilinen Sibel Bengüyü, öğlen saatlerinde belediye ekipleriyle köpekleri besledikleri sırada, boş araziden kötü koku geldiğini fark etti.

Bunun üzerine bölgeye giden Bengüyü, moloz yığını arasında ölü köpekler olduğunu fark etti. Bengüyü’nün haber vermesi üzerine gelen Ankara Büyükşehir Belediyesi Veteriner Şube Müdürlüğü ile polis ekipleri, inceleme başlattı.

Yapılan incelmede, moloz yığını arasında ve toprak altından yaklaşık 20 köpek ölüsü bulundu. Bazı köpeklerin ise hala toprak altında olduğu iddia edildi. Belediye ekipleri yaklaşık 20 köpek ölüsünü inceleme yapmak üzere toplayarak götürdü.

“ÖLU KÖPEKLERİ ÜST ÜSTE YIĞILMIŞ BİÇİMDE GÖRDÜK”

Durumu öğrenerek köpeklerin bulunduğu yere gelen hayvanseverler duruma tepki gösterdi.

Belediye ekipleriyle köpek beslemesine çıkan gönüllü Sibel Bengüyü, “Gölbaşı barınağı ekibiyle buraya köpekleri beslemeye gelmiştik. O sırada üst üste yığılmış bir biçimde ölü köpekleri gördük. Birkaç tanesinin ağzından hala kan akıyordu. O köpekleri belediye ekipleri aldı ve otopsiye götürdü. Yaklaşık 20 köpek çıkardık buradan. Fakat toprağın altında daha sayısı belli olmayan köpekler var diye tahmin ediyoruz” dedi.

YAVAŞ: BİZZAT TAKİPÇİSİ OLACAĞIM

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “Can dostlarımızı hedef alan insanlık dışı olaylara ilişkin takibimiz sürüyor. Bu vahşetin fail ya da failleri kanun önünde en ağır cezayı alana kadar olayın bizzat takipçisi olacağım” dedi.

İlginizi ÇekebilirMotosikletiyle çarptığı köpek öldü, kendisi ağır yaralandıMotosikletiyle çarptığı köpek öldü, kendisi ağır yaralandıİlginizi ÇekebilirMansur Yavaş talimat vermişti! ABB Türkiye'de bir ilki gerçekleştirdiMansur Yavaş talimat vermişti! ABB Türkiye'de bir ilki gerçekleştirdiİlginizi ÇekebilirMansur Yavaş iş yeri kapanan esnafa üçüncü kez nakit ödeme yapacakMansur Yavaş iş yeri kapanan esnafa üçüncü kez nakit ödeme yapacak
Yayınlanma Tarihi:20:18,