İzmir Valisi: Corona virüsü nedeniyle herhangi bir yasaklama düşünmüyoruz

Valisi Yavuz Selim Köşger, kentte, corona virüsü vaka sayılarında artış yaşandığını ancak kısıtlama ve yasak getirilmesinin söz konusu olmadığını söyledi.

İzmir Valisi: Corona virüsü nedeniyle herhangi bir yasaklama düşünmüyoruz

Vali Yavuz Selim Köşger, kentte vaka sayılarında artış yaşandığını, ancak herhangi bir kısıtlama ve yasak getirilmesinin söz konusu olmadığını belirtti.

Köşger, “Mayıs ayı başında vaka sayıları 50’lere kadar inmişti, entübe sayısı da 2’ydi. Fakat şu anda entübe sayısı 40. Yoğun bakım da 130 olmak üzere ciddi bir artış var.” dedi.

Yoğun bakımlarda şu an için bir sıkıntı olmadığını kaydeden Vali Köşger, ” Tekrar bir artışa geçtik. Bu konuyla ilgili sağlıkçılar başlangıca göre ölümcüllüğün daha az olduğunu değerlendiriyor. Şu aşamada vatandaşlarımızın maske takmasını mecbur tutacak bir durum yok. Takmak isteyen taksın. Herhangi bir yasaklama yapmayı düşünmüyoruz. Vatandaşlarımızı kendi tedbirlerini almaları konusunda uyarıyoruz. Pandemi süreci tüm dünyada ekonomi başta olmak üzere birçok alanda sorun ortaya çıkardı. Sağlık her şeyden önemli. Vatandaşımızı kendi tedbirini alması konusunda uyarıyoruz” diye konuştu. (DHA)

Almanya'da bir günde 145 bin Covid-19 vakası çıktı İlginizi Çekebilir Almanya'da bir günde 145 bin Covid-19 vakası çıktı

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Almanya Corona Covid-19 Ekonomi izmir Maske Mayıs ayı Sağlık
Loading...