Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
23. Türkiye Almanya Film Festivali ödülleri belli oldu
23. Türkiye Almanya Film Festivali ödülleri belli oldu
23. Türkiye Almanya Film Festivali'nde ödüll belli oldu. Christian Petzold‘un filmi 'Transit' 23. Türkiye Almanya Film Festivali'nin 'En İyi Filmi' seçildi. 'En İyi Erkek Oyuncu' ödülü 'Yol Ayrımı' filmindeki rolü Şener Şen’e verildi. 'En İyi Kadın Oyuncu' ödülü ise 'Die Familie' (Aile) filmindeki performansı için Stephanie Amarell'e verildi.
Kültür Sanat 19 Mart 2018 - 11:06

23. Türkiye Almanya Film Festivali’nde en iyiler belli oldu. Öngören Ödülü’nü yönetmenliğini Hüseyin Tabak'ın yaptığı ‘Çirkin Kral Efsanesi’ adlı belgesel filmi aldı.

23. Türkiye Almaya Film Festivali Seyirci Ödülü’nü yönetmenliğini Yavuz Turgul'un yaptığı ‘Yol Ayrımı’ adlı film aldı.

Kısa Film Yarışma dalında ise birincilik ödülü Onur Yağız’ın yönettiği ‘Toprak’a verildi.

USTACA ANLATIM

Festivalde Uzun Metraj Film Yarışması’nın jüri başkanlığını Klaus Eder yaptı. Christian Petzold‘un filmi ‘Transit’in ‘En İyi Film’ seçilmesinin gerekçeli kararı şöyle açıklandı: “Christian Petzold ustaca anlatımıyla Anna Seghers'in geçmişte baskı ve zorunlu göçle yaşadığı deneyimi zamanımıza aktarıyor. Korku ve çaresizlik atmosferi, filmin tüm yaratıcı sanatçılarının etkileyici işbirliğiyle hissedilir kılınıyor.”