Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Gökhan Alkan kimdir? Gökhan Alkan nereli ve kaç yaşında?
Gökhan Alkan kimdir? Gökhan Alkan nereli ve kaç yaşında?
Gökhan Alkan, 1987 doğumludur. İlk oyunculuk deneyimini Muhteşem Yüzyıl dizisi ile yaşayan Gökhan Alkan hakkında bilinmesi gerekenler haberimizde… Gökhan Alkan nereli ve kaç yaşında?
Sozcu.com.tr
Magazin 11 Nisan 2019 - 08:38

Şu sıralar Atv ekranlarında yayınlanan Zengin ve Yoksul dizisinde Karan karakterini canlandıran Gökhan Alkan hakkında bilmek istediğiniz tüm detayları haberimizde bulabilirsiniz… Gökhan Alkan kimdir? Nerede doğdu, kaç yaşında, boyu, kilosu, oynadığı diziler ve filmler…

GÖKHAN ALKAN KİMDİR?

Gökhan Alkan, 8 Aralık 1987 yılında İstanbul'da dünyaya gelmiştir. Kocaeli Üniversitesi Otomotiv Teknolejileri Öğretmenliği Lisans ve Anadolu Üniversitesi Dış Ticaret-Pazarlama ön lisans bölümlerini bitirdi.

Müjdat Gezen Sanat Merkezinde oyunculuk eğitimi alan Gökhan Alkan'ın ilk televizyon deneyimi 2011 yılında yayınlanan ve büyük ses getiren bir proje olan Muhteşem Yüzyıl ile olmuştur.

Gurbette Aşk, Kocamın Ailesi, Makas, Seviyor Sevmiyor dizilerinde rol alan Gökhan Alkan, şimdilerde Atv ekranlarında yayınlanmakta olan Zengin ve Yoksul dizinde Karan karakterine hayat vermektedir. Gökhan Alkan, 1.88 metre boyunda, 85 kilo ve Yay burcudur.

Ödülleri:

Defne'nin Bir Mevsimi filmindeki rolüyle 9. Montreal Türk Filmleri Şenliği'nde En İyi Film ödülüne layık görüldü.

2016 yılında Güney Kore'nin en prestijli ödüllerinden olan APAN (Asia Pasific Actors Network) Drama Ödül töreninde Asya Pasifik özel ödülünün sahibi oldu.

Gökhan Alkan'ın rol aldığı diziler:

2011 – Muhteşem Yüzyıl (Şah Tahmasp)
2013 – Herşey Yolunda (Cem Karabey)
2013 – Gurbette Aşk Bir Yastıkta (Osman)
2014 – Kocamın Ailesi (Tarık)
2016 – Seviyor Sevmiyor (Yiğit Balcı)
2017 – Kalp Atışı (Ali Asaf)
2019 – Zengin ve Yoksul (Karan)

Gökhan Alkan'ın rol aldığı filmler:

2015 – Defne'nin Bir Mevsimi (Ferhat)
2015 – Organik Aşk Hikâyeleri (Hasan)
2015 – Makas (Fatih) (TV Filmi)

Gökhan Alkan'ın rol aldığı tiyatrolar:

Gözlerimi Kaparım Vazifemi Yaparım
Mustafa Kemal'im
Oscar
İstanbul ve Aşk