Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Hierapolis Antik Kenti’nde çiçeklerle görsel şölen
Hierapolis Antik Kenti’nde çiçeklerle görsel şölen
Denizli´nin Pamukkale ilçesindeki UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi'nde yer alan Hierapolis Antik Kenti'nde açan kırmızı gelincikler, görsel şölen oluşturuyor.
Seyahat 5 Mayıs 2020 - 13:11

Milattan Önce 2’nci yüzyılda Bergama Kralı 2’nci Eumenes tarafından kurdurtulan Hierapolis Antik Kenti’nde, 1957 yılından bu yana devam eden kazı çalışmalarına, corona virüsü nedeniyle ara verildi. Salgın nedeniyle 19 Mart’tan bu yana ziyaretçi alınmayan antik kent, sessizliğe büründü.
Pamukkale’yi ziyaret için gelen turistleri tarihi dokusuyla kendisine hayran bırakan Hierapolis, bahar mevsimiyle birlikte çiçeklerle bezendi. Frotinus Caddesi ve Agora bölümleri, rengarenk çiçeklerle görenleri kendisine hayran bırakıyor.
Özellikle tiyatro bölümünün çevresinde yer alan kırmızı gelincikler, görsel şölen oluşturuyor. Tarihi kalıntılar arasında açan gelinciklerin oluşturduğu görüntü, ilkbaharın güzelliğini yansıtıyor. Antik kentte drone ile çekilen görüntüler, görenleri hayran bıraktı.  DHA

Son güncelleme: 13:30 - 05.05.2020