Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Türkiye kuşunu seçti
Türkiye kuşunu seçti
Yapılan bir araştırmaya göre Türkiye'de yaşayanlar en çok flamingo kuşunu merak ediyor.
Yaşam 2 Ağustos 2018 - 19:04

Avrupa, Asya ve Afrika kıtaları arasında bir köprü oluşturması ve kuş göç yolları üzerinde bulunması nedeniyle kuş çeşitliliği bakımından oldukça zengin bir ülke olan Türkiye, yaklaşık 485 kuş türüne ev sahipliği yapıyor. Bunların 394'ü düzenli olarak görülüyor. Araştırma şirketi Big Cat Research 12 ilde 1.732 kişi ile yaptığı anket sonucunda %68 oranla Türk halkının en çok görmek istediği kuş çeşidi Flamingo çıktı.

flamingo

Azerbaycan Türkiye ortaklı çekilen ve 17 Ağustos'ta vizyona girmeye hazırlanan komedi filmi Milyonluk Kuş'un yapım şirketi Artlemma bu araştırmayı yaptırarak Türk halkının en çok merak ettiği ve düzenli olarak görmek istediği kuş çeşidini ortaya çıkarmış oldu.

Anadolu’da “allı turna” olarak da bilinen flamingolar ülkemizde her yıl Tuz Gölü’nün güneyinde bulunan Eskil ilçesine geliyor. Kuşlar göldeki su durumuna göre kuluçkaya yatıyor.

Son güncelleme: 19:09 - 02.08.2018