Seyirci açısından müthiş keyifli bir maçta tam 7 gol olmasına rağmen, yine başka şeyler öne geçti. Fenerbahçe’nin kazanırken kaybettikleri başlı başına yazı konusu olur. Öncelikle Kayserispor başkanı Ali
Çamlı’yı kutluyorum. Ders niteliğinde bir demeç vererek herkesi normalleşmeye, sakinliğe davet etti.

Fenerbahçe, derbi öncesi iki önemli oyuncusunu lüzumsuz itiraz yüzünden kaybetti. Merak ediyorum; teknik heyet ve yöneticiler hakemlerin yumruk olayı sonrası bütün mühimmatlarını kuşanıp geleceklerini tahmin etmiyorlar mıydı? Tahmin edip oyuncuları uyardılar da buna rağmen 2 oyuncu kırmızı kart aldıysa bu daha da beter!

Kayseri başkanının gösterdiği duruşu, Fener’den de bekliyorum. İki oyuncuyu en ağır şekilde cezalandırıp ifşa ederlerse uzun vadede hem kendileri, hem Türk sporu kazanır.

Gelelim Mert Hakan’a. Kardeşim sahaya girer girmez yaptığın iki hata yetmiyormuş gibi, bir de sahada her olay sonrası misyonun kabadayılıkmış gibi sağa sola saldırman hiç yakışıyor mu? Bak hem kendini, hem de hareketlerinle gerdiğin arkadaşını yaktın!

Hakemlere gelince: Yıllardır yediğiniz sanal yumruklara ses çıkarmayıp, diğer yanağınızı uzatmanız; bu günlere gelinmesinin sebeplerindendir. Fiziki yumruk gelince aklınız başınıza geldi ve “Asalım-keselim, kimseye taviz yok artık” diyerek birlik oldunuz. Bu duruşunuz 3-5 hafta sürer. Sonra eski hamam, eski tas!

İstanbulspor'un sahadan çekilmesi, Bursa-Diyarbekir maçındaki olaylar... Federasyonun ‘yeterci’ başkanını gören oldu mu?

Kamyon şoförsüz yokuş aşağı gitmeye devam ediyor, benden söylemesi!