Süper Lig 11. haftasında Konyaspor'a 2-1 yenilen Fenerbahçe'de teknik direktör Vitor Pereira maç sonu değerlendirmelerde bulundu. Yayıncı kuruluş mikrofonlarına konuşan Portekizli teknik adam, ilk yarıda oyuncularının hiç reaksiyon göstermemesini garipsediğini söylerken "Geldiğimden beri en kötü seviyemizi gösterdik bugün" ifadelerini kullandı. "Ben her zaman hoca olarak sorumluluğu üzerime alırım. Korkunç başladık oyuna. Çok kötü başladık. Maçın başında ilk dakikaların çok önemli olduğunu, maça konsantre şekilde başlamamız gerektiğini konuşuyorduk, ölümcül hatalar yaptık. İki tane yemememiz gereken gol yedik. 2-0'dan sonra reaksiyon göstermemiz gerekiyordu ama bunu da yapamadık. Gerçekten benim için garip olan ilk yarıda hiç reaksiyon göstermeyişimizdi."

"İLK DEFA BU KADAR KÖTÜ BİR OYUN GÖRDÜM"

"Devre arasında oyuncularla konuşma fırsatı buldum. İkinci yarıda reaksiyon gösterdik ama üçü de ciddi gibi gözüken sakatlıklar yaşadık. İlk defa Fenerbahçe seviyesinde bu kadar kötü bir oyun gördüm. Geldiğimden beri en kötü seviyemizi gösterdik bugün. Yapmamız gereken şey, başkanımızla birlikte kendi aramızda konuşup bu durumu tersine çevirmek, hatalarımızı düzeltmek ve bugünkü maçı en çabuk şekilde telafi etmek."

'DEĞİŞİKLİK YAPTIM ÇÜNKÜ...'

"Bugün değişiklik yapmamız gerekti. Reaksiyon göstermeyen bir takım vardı. Bugünkü değişiklikleri bu yüzden yaptım. Sakatlıkların üçü de ciddi gibi gözüküyor. Değerlendirdikten sonra bir şey söylemek daha doğru olur." [old_news_related_template title="Fenerbahçe'de Altay, Gustavo ve Valencia şoku! Ağlayarak çıktı..." desc="Fenerbahçe ilk yarıda 2-0 geriye düştüğü Konyaspor deplasmanında ikinci yarıda da sakatlıklarla sarsıldı. Kaleci Altay Bayındır, Luiz Gustavo ve Valencia karşılaşmaya devam edemedi." image="https://sozcuo01.sozcucdn.com/wp-content/uploads/2021/10/30/iecrop/alty_16_9_1635615953.jpg" link="https://www.sozcu.com.tr/spor/futbol/fenerbahcede-gustavo-soku-devam-edemedi-6739562/"] [old_news_related_template title="Fenerbahçe, Konya'da darmaduman oldu: 2-1" desc="Süper Lig 11. haftasında Konyaspor'a konuk olan Fenerbahçe zorlu deplasmandan 2-1'lik mağlubiyetle ayrıldı. Fenerbahçe ligde üst üste üçüncü yenilgisini alırken, Konyaspor'un yükselişi devam etti. Maçta üç yıldız futbolcusu sakatlanan ve oyuncu değişiklik hakkı dolduğu için maçı 10 kişi tamamlayan Fenerbahçe, Konya'dan ağır yaralı olarak çıktı." image="https://sozcuo01.sozcucdn.com/wp-content/uploads/2021/10/30/iecrop/depophotos_17310392_16_9_1635616769.jpg" link="https://www.sozcu.com.tr/spor/futbol/konyaspor-fenerbahce-canli-yayin-6739229/"]