Reklamsız Sözcü

Dubai`de The Address Hotel`de yangın çıktı (2)

Dubai`de The Address Hotel`de yangın çıktı (2)

android-time 20:37 31 Aralık 2015
Dubai`de The Address Hotel`de yangın çıktı (2)
Dubai`de The Address Hotel`de yangın çıktı (2)

DUBAİ (DHA) Dubai`de, binlerce kişinin havai fişek gösterilerini izlemek üzere çevresinde toplandığı The Address Hotel`de yangın çıktı.

Birleşik Arap Emirlikleri`nde yayın yapan haber sitelerine göre, neden çıktığı henüz belirlenemeyen yangın kısa sürede büyüdü ve alevler otelin 20 katını birden sardı.

Gulf News`a konuşan Dubai Sivil Savunma`dan bir yetkili, yangın çıkar çıkmaz otelin boşaltıldığını ve yangın alanında üç ekibin birden çalıştığını söyledi. Yetkili, yangının `büyük ölçüde kontrol altına` alındığını da ekledi.

Aynı zamanda alışveriş merkezi de olan binada yangından tahrip olan katlarda çökmelerin de başladığını söyleyen bir görgü tanığı da `Binadan büyük parçaların düşüyordu` dedi.

Dünyanın en yüksek binası olarak bilinen 828 metrelik Burj Khalifa Kulesi`nin yakınlarındaki otel ve rezidansın hemen tüm katlarına yayılan yangında ölen ya da yaralananlar konusunda henüz bir açıklama yapılmadı.

Dubai Marine`nın yakınlarındaki otelin ve Burj Khalifa Kulesi`nin çevresinde toplanan binlerce kişi, 400 bin LED ışığı ve 1.6 ton havai fişek ile hazırlanan yeni yıl gösterilerinin başlamasını bekliyordu.

DHA-Dış Haberler – Birleşik Arap Emirlikleri –
2015-12-31 20:34:47

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 20:3831.12.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more