Reklamsız Sözcü

Gökçek’e ‘sızıntı’ soruları

Gök, Ankara Büyükşehir Belediyesi ve bağlı şirketler tarafından son 5 yılda açılan özel güvenlik ihalesi sayısını sordu.

android-time 12:32 3 Aralık 2015
Gökçek’e ‘sızıntı’ soruları
Gök, Ankara Büyükşehir Belediyesi ve bağlı şirketler tarafından son 5 yılda açılan özel güvenlik ihalesi sayısını sordu.

SÖZCÜ/ANKARA

CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, Ankara Büyükşehir Belediyesi ve bağlı şirketlerin pazarlık yöntemiyle yapılan özel güvenlik ihalelerinde bazı firmalara bilgi sızdırıldığı iddialarının araştırılmasını istedi. Gök, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığına verdiği yazılı soru önergesiyle,Belediye ve bağlı şirketlerin pazarlık yöntemiyle yapılan ihalelerinde, ihaleyi alan firmaların verdiği tekliflerle, belediyenin hazırladığı ve gizli olması gereken yaklaşık maliyet değerinin birbirine çok yakın olduğunu belirtti.

Gök, Ankara Büyükşehir Belediyesi ve bağlı şirketler tarafından son 5 yılda açılan özel güvenlik ihale sayısını ve bu ihalelerin hangi yöntemle gerçekleştirildiğinin açıklanmasını istedi. ”İhalelere katılan firma sayısı, isimleri ve firmaların verdikleri teklif ile ihaleleri hangi firmaların kazandığına ilişkin bilgiler son 5 yılda her yıl ve her ihale bazında nedir? Bu ihalelerin kaç tanesi pazarlık usulüyle yapılmıştır? Pazarlık usulüyle yapılan ihaleleri kazanan firmanın/firmaların verdikleri tekliflerin belediyece hazırlanan ve gizli olması gereken yaklaşık maliyete yakın olduğu iddiası doğru mudur? Doğru ise, ihalenin verildiği firmaya/firmalara bilgi sızdırıldığını düşünüyor musunuz? Bu konuyu soruşturacak mısınız?” sorularına da cevap istedi.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 13:1503.12.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more