Reklamsız Sözcü

Kaş kongresi ertelendi

CHP Kaş İlçe Örgütü'nün 6 Aralık'ta yapılacak ilçe kongresi, il yönetimi tarafından ertelendi.

android-time 15:58 3 Aralık 2015
Kaş kongresi ertelendi
CHP Kaş İlçe Örgütü'nün 6 Aralık'ta yapılacak ilçe kongresi, il yönetimi tarafından ertelendi.

CHP Kaş İlçe Örgütü’nün 6 Aralık’ta yapılacak ilçe kongresi, delege seçimlerinin tüzüğe aykırı yapıldığı gerekçesiyle il yönetimi tarafından ertelendi. Kongre, delege seçimleri yenilendikten sonra yapılacak.

CHP Kaş İlçe Başkanı Mehmet Zorlu, 3- 14 Kasım tarihlerinde yapılan delege seçimlerine itiraz edildiğini söyledi. İtirazın il yönetimi tarafından kabul edildiğini aktaran Mehmet Zorlu, “Delege seçimi yaparken bir yazım hatası yapıldı. Bu nedenle maalesef yapılan itiraz üzerine CHP İl Başkanı Semih Esen imzasıyla 2 Aralık tarihli yazıda, delege seçimlerinin yeniden yapılması, kongrenin ertelendiği yazısını aldık” dedi.
Bunun üzerine 4- 7 Aralık tarihleri arasında delege seçimlerini yeniden yapacaklarını anlatan Mehmet Zorlu, “Delege seçimlerine 3 gün itiraz süresinin ardından Kaş İlçe Seçim Kurulu’na kongre tarihi için başvuruda bulunacağız. Bu süreç en az 20 gün geçecek. CHP Kurultayı’nın 16- 17 Ocak 2016 tarihlerinde yapılacağı açıklandı. Bu takvime göre maalesef CHP Kaş delegelerinin il kongresine katılamama tehlikesi var. Kongremizi mümkün olan en kısa sürede yapacağız” diye konuştu.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more