Sözcü Plus Giriş

Bugün ekonomide ne oldu? (13.11.2018)

TMSF, Naksan Holding bünyesindeki Adularya Enerji'yi 1.4 milyar TL muhammen bedel ile satışa çıkardı. Boyner Perakende'nin Katarlı ortağı Mayhoola For Investments, şirketin yüzde 11.27'sini 117 milyon liraya alarak, şirketteki payını yüzde 42.68'den yüzde 53.95'e çıkardı. Marketlerde poşetin parayla satılmasını da içeren atık yönetimi kanun teklifi Meclis'e sunuldu. Dolar/TL ise 5.50'nin hemen altında işlem görüyor. İşte 13 Kasım Salı günü ekonomide yaşananlar...

Sozcu.com.tr
17:39 -
Bugün ekonomide ne oldu? (13.11.2018)

1) TMSF MİLYARLIK ŞİRKETİ SATIYOR

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), Adularya Enerji Üretimi Ticari ve İktisadi Bütünlüğü'nü 1.4 milyar TL muhammen bedel üzerinden satışa çıkardı. İhale 30 Ocak 2019'da yapılacak.

Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanan ilana göre, Adularya Enerji AŞ ile Tümsan İnşaat AŞ'nin sahibi olduğu ticari ve iktisadi bütünlük bünyesinde Yunus Emre Termik Santrali, 31 adet arsa ve maden sahası bulunuyor.

İLGİLİ HABERTMSF milyarlık şirketi satışa çıkarıyorTMSF milyarlık şirketi satışa çıkarıyor

2) KATARLILARIN BOYNER’DEKİ PAYI ARTTI

Boyner Perakende’nin Katarlı ortağı Mayhoola For Investments, şirketin yüzde 11.27’sini 117 milyon liraya alarak, şirketteki payını yüzde 42.68’den yüzde 53.95’e çıkardı.

Boyner Perakende'den KAP'a yapılan açıklamada, 13 Kasım'da Mayhoola tarafından, satıcı sıfatıyla İstanbul Portföy Ark II Serbest Fon adına hareket eden İstanbul Portföy Yönetimi ile bir pay alım ve satım sözleşmesi imzalandığı belirtildi.

İLGİLİ HABERKatarlılar, Boyner'deki paylarını artırdıKatarlılar, Boyner'deki paylarını artırdı

3) MARKETTE VERİLEN POŞETLER PARALI OLUYOR

Marketlerde poşetin parayla satılmasını da içeren atık yönetimi kanun teklifi Meclis’e sunuldu. Teklifin yasalaşması halinde marketlerde verilen poşet fiyatlarının 25-50 kuruş olması bekleniyor.

İLGİLİ HABERAtık yönetimi kanun teklifi Meclis'teAtık yönetimi kanun teklifi Meclis'te

4) KONKORDATO DÜZENLEMESİ TBMM’DE

AKP Grubu, İcra ve İflas Kanunu’nun konkordatoya ilişkin bazı hükümlerinde son sekiz aylık uygulamada ortaya çıkan sorunların çözümüne yönelik düzenlemeler içeren kanun teklifini TBMM Başkanlığı’na sundu.

Parti grubundan yapılan açıklamaya göre bugün TBMM başkanlığına yürütme ve yürürlülük dahil 32 maddeden oluşan “Çevre Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi” ve yürütme ve yürürlülük dahil 27 maddeden oluşan “Abonelik Sözleşmesinden Kaynaklanan Para Alacaklarına İlişkin Takibin Başlatılması Usulü Hakkında Kanun Teklifi” sunuldu.

İLGİLİ HABERKonkordatoya yeni düzenlemeKonkordatoya yeni düzenleme

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more