Sözcü Plus Giriş

Erdoğan’dan Bahçeli ile ittifak açıklaması

Cumhurbaşkanı ve AKP lideri Erdoğan ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli yarın 16.00'da bir araya gelecek. Görüşmede yerel seçimler için ittifakın konuşulacağı öğrenildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan görüşme için "Seçim ittifakını masaya yatıracağız" dedi.

14:04 -
Erdoğan’dan Bahçeli ile ittifak açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AKP Grup toplantısı sonrasında gazetecilerin sorularını cevapladı. Erdoğan, seçim ittifakının günündeyse gelip gelmeyeceğine ilişkin soruya, ”Seçim ittifakıyla ilgili öyle zannediyorum ki her iki lider masaya yatırma fırsatını bulacağız. Ne olabilir, yapılabilir bunları aramızda görüşeceğiz. Temenni ederim ki her iki taraf için de iyi olabilecek bir sonuca varırız. Bana göre tabanların beklentisidir diye düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

BİR AY ÖNCE KÖPRÜLER ATILMIŞTI!

Erdoğan, 23 Ekim’de yaptığı konuşmada ise “Milletimizin bize emaneti olan cumhur ittifakını günlük siyasi tartışmaların üzerinde tutmak istedik. Gördük ki MHP kendisi için çok farklı bir tercih yaptı. Saygı duyarız. Söyleyeceğimiz tek şey; yerel seçimlerde madem ki ‘biz yolumuza’ diyorlar, biz de herkes kendi yoluna deriz” demiş, bu sözler “MHP ile sürdürülen Cumhur İttifakı askıya alındı” şeklinde yorumlanmıştı.

 

Temayül yoklamaları sonrasında Ankara ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adaylarının belli olup olmadığına ilişkin soruya Erdoğan, ”Ankara ve İstanbul için temayülde çıkan netice henüz benim önüme gelmedi. Bunları bir Ali İhsan bey, bir de Mehmet bey biliyor. İnşallah Genel Merkez’de çalışmalarımızı yapacağız ve bu çalışmalarla birlikte önce Büyükşehir’ler olmak üzere tüm illeri göreceğiz. Yarın, Perşembe, üç gün yoğunluk çalışmam var” şeklinde konuştu. Adayların açıklamasına ilişkin soruya ise Cumhurbaşkanı Erdoğan, ”Cumartesi olabilir” diye cevap verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Demirtaş hakkında Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi kararını değerlendirerek, ”AİHM’in verdiği kararlar bizi bağlamaz. AİHM bugüne kadar terör örgütüyle ilgili verdiği bir çok karar var, aleyhte. Bunun karşısında yapabileceğimiz bir çok şey var. Biz karşı hamlemizi yaparız” dedi.

Faiz konusunda sorulan soru üzerine ise Erdoğan, ”Faizlerdeki düşüşün olumlu yansımasını görüyoruz. Piyasalaştı kontrol altına alma gayretini Hazine ve Maliye Bakanlığı tüm ekipleriyle devam ettiriyor. Bazı suistimaller varı. Stokçuları var. Bunların üzerine de Bakanlıklarımız kararlı şekilde gidiyor. Bir çok depo baskınında Nasıl stoklar yaptıklarını görüyoruz. Kararlılıkla buna devam edeceğiz. Buralarda asla taviz yok. Patates, soğan, bir çöm meyve, sebzede stokçuluk yapmak, bunların bedelini ödeyecekler. Bu konuda Bakanlıklarımız yoğunluk bir çalışma içindeler. Bu stokçuları da ben de söylüyorum: Yaptığınız stoklarda sizi affetmeyeceğiz. Sonuna kadar ne gerekiyorsa, cezai müeyyideler konuyu kovalayacağız” ifadelerini kullandı.

İLGİLİ HABERMHP'li isimden AKP'ye uyarı! 'Anketler ve sokak alarm veriyor'MHP'li isimden AKP'ye uyarı! 'Anketler ve sokak alarm veriyor'
Son güncelleme: 15:09 20.11.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more