İstanbul’da yoğun yağış! Durdurulan metro seferleri yeniden başladı

İstanbul'daki aşırı yağışlar nedeniyle durdurulan metro seferleri tekrar başlatıldı. Su basan metro istasyonlarındaki suyun boşaltıldığı ve kademeli olarak seferlerin yapılmaya başlandığı bildirildi.

Yağış nedeniyle M1 Yenikapı – Atatürk Havalimanı ve Yenikapı – Kirazlı hattında Bayrampaşa durağına kadar su baskınları yaşanmıştı. Ekiplerin tahliye çalışmalarından sonra seferler Emniyet / Fatih – Havalimanı arasında seferler başladı.

Yenikapı ve Aksaray Metro istasyonları ise hala ulaşıma kapalı. İki istasyonda da yoğunluk gözlenirken, yolcular İETT otobüslerine yönlendiriliyor. Yaşananlara tepki gösteren Seydi Ak isimli bir yolcu, “Bizim alt yapımız bu kadar düzgün. Büyükşehir burası birde, Metropol şehir yani. Ben şuradan otogara gidemiyorsam bir şey diyemiyorum. 1 saatten fazla oldu halen bekliyorum. Yağmur yağıyor diye alt yapı kapanıyorsa, büyükşehirliğin ne önemi var” dedi. Yaklaşık 25 dakikadır Aksaray Metro istasyonunda beklediğini söyleyen Ahmet Erol da, “Evimize gidemiyoruz. Yağış var dediler, o yüzden gidemiyoruz. Emniyet durağına yürüyeceğim” şeklinde konuştu.

YOĞUN YAĞIŞ TIR’I YAN YATIRDI

Kaza, İkitelli Olimpiyat Parkı yolu üzerinde saat 15.00 sıralarında meydana geldi. 34 JN 5460 plakalı TIR’ın sürücüsü, yolda seyir halindeyken kaygan zemin nedeniyle direksiyon hakimiyetini kaybetti ve yoldan çıktı. Kısa bir süre sürüklenen TIR, yol kenarındaki refüje oturarak, yan yattı.

DHA

Yan yatan TIR nedeniyle polis yolu geçici olarak trafiğe kapattı. DHA

TIR sürücüsü kazayı yara almadan atlatırken, kazayı gören vatandaşlar polis ve itfaiye ekiplerine ihbarda bulundu. Kaza yapan TIR’dan sızan akaryakıt yola boşalırken, olay yerine gelen itfaiye ekipleri yolu trafiğe kapattı.

DHA

Yağış nedeniyle kayganlaşan yol kazaya sebebiyet verdi. DHA

“YOLLAR ÇOK KAYGAN”

Kazayı gören başka bir sürücü, “Biz aşağıdan yukarıya doğru geliyorduk. TIR sürücüsü kontrolünü kaybetmiş, aşağıya doğru geliyordu. Arkamda bir taksi vardı, son anda direksiyonu kırdık. TIR’ın şoförü şokta zaten. Kaygan zeminden dolayı oldu. Yollar çok kaygan” diye konuştu. Polis ve itfaiye ekiplerinin kaza yerindeki çalışmaları sürüyor.

Vatan Caddesi Edirnekapı kavşağı su altında kaldı.

Vatan Caddesi Edirnekapı kavşağı su altında kaldı. Foto: twitter

istanbul-yagmur-foto-iha-dha-1 istanbul-yagmur-foto-iha-dha-2 istanbul-yagmur-foto-iha-dha-3 istanbul-yagmur-foto-iha-dha-4 istanbul-yagmur-foto-iha-dha-5 istanbul-yagmur-foto-iha-dha-7 istanbul-yagmur-foto-iha-dha-8 istanbul-yagmur-foto-iha-dha-9 istanbul-yagmur-foto-iha-dha-10 istanbul-yagmur-foto-iha-dha-11 istanbul-yagmur-foto-iha-dha-12 istanbul-yagmur-foto-iha-dha-13 istanbul-yagmur-foto-iha-dha-14 istanbul-yagmur-foto-iha-dha-15

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...