Sözcü Plus Giriş

‘Sürgüncü Başkan’ geri adım attı

Görevden alınan AKP'li Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar'ın yerine, belediye meclisince vekil olarak seçilen 'yeni başkan' Mehmet Yaşar Sezgül, halefinin tüm 'A takımını' sürgüne gönderir gibi dağıtmıştı.Sözcü'nün haberi sonrası gelen tepkiler üzerine 'Yeni Başkan' geri adım attı. Sürgüne gönderilen 11 kişi eski görevlerine döndü.

Deniz AYAS
12:09 -
‘Sürgüncü Başkan’ geri adım attı

İçişleri Bakanlığınca hakkında yürütülen soruşturmayı gerekçe göstererek Ordu'nun Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar'ı 16 Kasım günü görevinden uzaklaştırmıştı. Çamyar'ın yerine de Ünye Belediyesi olağanüstü meclis toplantısında, Ünye Belediyesi Meclisi 1'inci Başkan Vekili AKP'li Mehmet Yaşar Sezgül ‘vekil olarak' görevlendirildi.  Geçtiğimiz hafta görevine başlayan ‘Yeni Başkan'ın ilk icraatı ise halefinin ‘A Takımı'nı dağıtmak oldu.

13 KİŞİDEN 11’İ SÜRÜLDÜ

2014'ten beri Ahmet Çamyar'ın yakın çalışma ekibinde bulunan 13 kişiden 11'i belediyenin temizlik işleri müdürlüğünde görevlendirildi.

camyar-ihaFOTOĞRAFÇISI SÜPÜRGECİ, KORUMASI ÇÖP KAMYONU ŞOFÖRÜ OLDU!

Eski Başkan Çamyar'ın Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü İlhan Kartal ‘zabıta', fotoğraçıları Murat Çakır ve Mücahit Yurtseven ile koruması Ali Kılıç ‘süpürgeci', sekreteri Kenan Keskin ile şoförü Serkan Güven ise ‘makam şoförü' olarak görevlendirildi. Özel kalem müdürlüğünde görevli memurlardan 2’si dışındakiler de yine aynı birime gönderildi.

28kasimpersonelgraf-1SÖZCÜ YAZDI YENİ BAŞKAN GERİ ADIM ATTI

Sözcü’nün gündeme getirdiği olay sonrası yeni başkan Mehmet Yaşar Sezgül geri adım attı. Sürgüne gönderilen 11 memur da eski görevlerine iade edildi. Masalarını bile toplamadan iki kez görev yerleri değişen personel ise durum karşısında önce üzüldü ardından da sevindi.

İLGİLİ HABERAKP'li Ünye Belediyesi'nde yeni başkandan sürgün gibi operasyonAKP'li Ünye Belediyesi'nde yeni başkandan sürgün gibi operasyon
Son güncelleme: 12:13 29.11.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more