Paris’te korkutan patlama

Fransa'da savcılık, daha önce İçişleri Bakanı Christophe Castaner'in açıklamanın aksine başkent Paris'te bir fırında gaz kaçağı sonucu meydana gelen patlamada 4 kişinin değil 2 kişinin öldüğünü bildirdi. Bu açıklamadan kısa bir süre sonra İspanya vatandaşı bir kişinin daha patlamada hayatını kaybettiği açıklandı. Ölü sayısı 3'e çıktı.

Paris Savcılığından yapılan açıklamada, patlamada 2 itfaiye erinin hayatını kaybettiği, 10’u ağır 47 kişinin yarlandığı belirtildi. Böylece, İçişleri Bakanı Christophe Castaner’in “Patlamada ikisi itfaiye eri 4 kişi hayatını kaybetti” şeklindeki açıklaması düzeltildi. Ancak bu açıklamadan kısa süre sonra haber ajansları İspanya vatandaşı bir kişinin daha patlama nedeniyle hayatını kaybettiği açıklandı. Üzücü olayda toplam ölü sayısı 3’e çıkmış oldu.

 

İlk yardım ekipleri olayda yaralananlara müdahale etti.

İlk yardım ekipleri olayda yaralananlara müdahale etti.

Paris‘te 9. bölgede sabah bir fırında önce yangın çıkmış, ardından gaz kaçağı nedeniyle patlama meydana gelmişti. Patlamanın fırın ve çevredeki binalarda ağır hasara yol açtığı görülmüştü.

 

paris-patlama-abaca2_7148756

Yaklaşık 200 itfaiyeci ve 100 polis olay yerine sevk edilirken, bazı yaralılar helikopterlerle hastanelere kaldırılmıştı. Ayrıca çevre binalar ve oteller de yangının büyümesi ve başka bir patlama olasılığı nedeniyle boşaltılmıştı.

Fransa Başbakanı Philippe, olay yerine gelerek bilgi aldı.

Fransa Başbakanı Philippe, olay yerine gelerek bilgi aldı.

 

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...