Sözcü Plus Giriş

2019 KPSS ÖABT sınav giriş yerleri açıklandı! TIKLA ÖĞREN

Devlet memuru olmak isteyen öğretmenler 20-21 Temmuz'da 2019 KPSS ÖABT sınavına katılacaklar. ÖSYM, sınav giriş belgelerini aday işlemleri sistemi üzerinden yayınladı. İşte 2019 KPSS ÖABT sınav giriş yerleri sorgulama ekranı...

19:08 -
2019 KPSS ÖABT sınav giriş yerleri açıklandı! TIKLA ÖĞREN

28 Temmuz 2019 tarihinde uygulanacak olan KPSS A Grubu ve Öğretmenlik Sınavı Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT) adaylarının, sınava girecekleri bina/salonlara atanma işlemleri tamamlandı. Adaylar, sınava girecekleri yer bilgisini gösteren sınava giriş belgelerini, ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr adresinden saat 14.00'den itibaren T.C. Kimlik numaraları ve şifreleri ile edinebilecek.

ÖSYM AİS: KPSS ÖABT SINAV GİRİŞ YERLERİ SORGULAMA EKRANI

ÖSYM’DEN ÖNEMLİ AÇIKLAMA

ÖSYM’den adayları ilgilendiren önemli bir açıklama geldi: “20-21 Temmuz 2019 tarihinde uygulanacak 2019-KPSS A Grubu ve Öğretmenlik Sınavının Alan Bilgisi oturumlarına girecek adaylardan, T.C. Kimlik Kartını kaybeden, nüfus cüzdanı olmayan veya nüfus cüzdanında T.C. Kimlik Numarası, fotoğraf, soğuk damga bulunmadığı için sınava kabul edilmeyecek durumda olanlar için sınav yapılacak merkezlerdeki ekte sunulan İl/İlçe Nüfus Müdürlükleri, İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünce 20 Temmuz 2019 tarihinde 07.00 ile 14.30 saatleri arasında, 21 Temmuz 2019 ise 07.00 ile 10.00 saatleri arasında açık tutulacak ve söz konusu Müdürlüklere başvuran adaylara, müdürlük personeli tarafından fotoğraflı, imzalı-mühürlü/barkodlu-karekodlu “Geçici Kimlik Belgesi” düzenlenecektir.

İLGİLİ HABER2019 KPSS soruları ve cevapları: ÖSYM'den beklenen açıklama geldi!2019 KPSS soruları ve cevapları: ÖSYM'den beklenen açıklama geldi!

Bu amaçla sınav günü Nüfus Müdürlüğüne başvuran adaylar, Nüfus Müdürlüğü personeli ile birlikte ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinde yer alan 2019-KPSS başvuru bilgilerine T.C. Kimlik Numaraları ve aday şifreleri ile erişeceklerdir. Nüfus Müdürlüğü personelince adayın bilgilerinin kontrolü yapılarak adaya fotoğraflı, imzalı-mühürlü/barkodlu-karekodlu “Geçici Kimlik Belgesi” düzenlenecektir. Adaylar, Nüfus Müdürlüklerince düzenlenen fotoğraflı, imzalı-mühürlü/barkodlu-karekodlu Geçici Kimlik Belgeleri ile sınava girebileceklerdir. “Geçici Kimlik Belgesi” dışında verilen belge, form vb. sınava giriş için kabul edilmeyecektir. Bu amaçla, Nüfus Müdürlüğüne başvuran adayın, ilgili oturuma ait Sınava Giriş Belgesi ve güncel bir fotoğrafının yanında olması gerekmektedir.”

İLGİLİ NÜFUS MÜDÜRLÜKLERİ İÇİN TIKLA

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more