Sözcü Plus Giriş

Memur zammıyla ilgili hükümetten erteleme!

Hükümet ile memurlar arasında süren zam pazarlıkları çıkmaza girdi. Hükümet bugün yapılan toplantı sonrasında yeni zam teklifini 16 Ağustos'ta açıklayacağını duyurdu.

18:39 -
Memur zammıyla ilgili hükümetten erteleme!

Memur sendikaları ve hükümet arasında gerçekleştirilen zam pazarlıkları gergin başlamıştı. Bugün yapılan toplantı sonrasında hükümet kanadı tekliflerini 16 Ağustos’ta açıklayacaklarını belirtti.

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, “2020 yılı için yüzde 10+10, 2021 için de yüzde 8+8 zam talep ediyoruz. Gelir dağılımının iyileşmesi, memur ve emeklilerin alım gücünün yükselmesi amacıyla da her yıl ayrıca yüzde 3 oranında refah payı artışı talep ediyoruz” ifadelerini kullanmıştı.

TAKVİM NETLEŞTİ

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk başkanlığında, Bakanlığın Reşat Moralı Salonu’nda bugün yapılan ilk toplantıyla başlayan 5’inci Dönem Toplu Sözleşme sürecinin takvimi netleşti.

Buna göre, yarın başlayacak komisyon çalışmaları 3 ve 4 Ağustos’ta devam edecek. Kurban Bayramı dolayısıyla verilecek aranın ardından taraflar ikinci toplantı için 9 Ağustos’ta bir araya gelecek.

Taraflar, 3 milyon 200 bin memur ile 2 milyona yakın memur emeklisinin 2020 ve 2021 yıllarındaki mali ve sosyal haklarını belirlemek için üçüncü toplantıyı 15 Ağustos’ta, dördüncü toplantıyı ise 16 Ağustos’ta yapacak. Hükümet, zam teklifini, 16 Ağustos’taki bu toplantıda Kamu Görevlileri Heyeti’ne sunacak.

İLGİLİ HABERMemur ve memur emeklisi zam görüşmelerinde gerginlik! Sendikalar ne kadar zam istiyor?Memur ve memur emeklisi zam görüşmelerinde gerginlik! Sendikalar ne kadar zam istiyor?
Son güncelleme: 14:58 05.08.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more