Sözcü Plus Giriş

Ani soğumaya dikkat! Meteoroloji’den yağmur, kar, fırtına alarmı…

Bahardan kalma günler hızla geride kalırken Türkiye yağışlı ve serin havanın etkisi altına giriyor. Son dakika verilerine göre İstanbul kısa süre içinde 5-6 derece birden soğurken Trakya'da ve doğunun bazı bölgelerinde kar yağışı gözlenecek. Güney kıyılarımızda ise fırtınalar devam ediyor...

10:43 -
Ani soğumaya dikkat! Meteoroloji’den yağmur, kar, fırtına alarmı…

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün son dakika verilerine göre kış geri dönüyor. Bir süredir mevsim normallerinin üzerinde seyreden sıcaklıklar bugünden itibaren hızla düşmeye başlıyor ve yurdun büyük kısmını yağışlı hava sarıyor. İstanbul’da ve Marmara Bölgesi’nin genelinde yağmur etkili olurken Trakya’nın bazı noktalarında kar gözlenebilir. Doğu ve iç bölgelerin yüksek kesimlerinde ise kar yağışı görülecek.

YURTTA FIRTINALAR ETKİSİNİ SÜRDÜRÜYOR

Rüzgarın; Marmara'nın kuzeyinde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (60-80 km/sa) İç Anadolu'nun güneyinde güneydoğu yönlerden; Doğu Akdeniz’in doğusunda doğu ve kuzeydoğu yönlerden yer yer tam fırtına (70-90 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.

HAVA SICAKLIKLARI KIŞA NORMALLERİNE İNİYOR

Mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının batı kesimlerden başlayarak azalacağı ve mevsim normalleri civarına düşeceği tahmin ediliyor.

DOĞALGAZ VE SOBA ZEHİRLENMELERİNE DİKKAT!

İç Anadolu'nun güneyi ve doğusu ile Orta ve Doğu Akdeniz’in iç kesimlerinde rüzgarın bu akşam saatlerinden itibaren kuvvetlenerek, perşembe akşam saatlerine kadar doğu ve güneydoğu yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına (50-70 Km/saat) şeklinde eseceği tahmin edildiğinden meydana gelmesi muhtemel çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi, soba ve doğalgaz kaynaklı zehirlenmeler ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

İL İL HAVA DURUMU TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN

İLGİLİ HABERFırtına şiddetini artırıyor: Hatay'da 3 ilçede okullar tatil!Fırtına şiddetini artırıyor: Hatay'da 3 ilçede okullar tatil!
Son güncelleme: 11:02 18.02.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more