Sözcü Plus Giriş

Antalya’da eğlendiren ve öğreten kütüphaneye büyük ilgi

Antalya Büyükşehir Belediyesi Kitap ve Oyuncak Kütüphanesi’ni 14 bin 331 çocuk ziyaret etti. Büyük ilgi gören merkezin 11 bin 105 üyesi bulunuyor.

İsmail AKIN / Antalya
11:54 -
Antalya’da eğlendiren ve öğreten kütüphaneye büyük ilgi

Okulların tatile girmesiyle birlikte aileler de çocuklarını merkeze götürüp onlarla keyifli vakit geçirebiliyor. Büyükşehir Belediyesi Kitap ve Oyuncak Müzesi, Lego Odası’ndan Keloğlan Evi’ne, Mars’a Yolculuk Odası’ndan Kütüphanesi’ne kadar pek çok etkinlik alanıyla çocukları eğlenceli bir ortamda eğitimle buluşturuyor.

KELOĞLAN'DAN MARS'A MASALSI DÜNYA

Çocuklara masalsı bir dünya yaşatan kütüphane hem eğlendiriyor hem de öğretiyor. Merkezde küçük yaştaki çocuklar lego odası, masal odası ve Keloğlan Evinde oyun oynarken, daha büyük yaştaki çocuklar ise bilim ve eğlencenin bir arada sunulduğu Mars'a yolculuk Odası'nda eğlenirken keşfe çıkıyor. Ayrıca merkezde yüzlerce kitabın bulunduğu kütüphane ve bilgisayar odası bulunuyor. Merkez aynı zamanda çocukları kitap okumaya da teşvik ediyor. Bir kitap okuyan çocuk, istediği oyuncağı alarak 1 hafta süreyle evine götürebiliyor. 1 hafta sonra tekrar değiştirerek, hem kitap okuyup hem de istediği oyuncakla oynama fırsatı buluyor.

TELEFON İLE RANDEVU

2-12 yaş arası çocukların faydalanabildiği Kitap ve Oyuncak Kütüphanesi hafta içi ve Cumartesi saat 09.00 ile 17.30 arasında hizmet veriyor. Oyuncak kütüphanesine gelmek isteyen çocuklar için 502 09 67 numaralı telefondan randevu alınması gerekiyor.


Son güncelleme: 11:55 03.07.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more