Azerbaycan’da karantina süresi uzatıldı!

Azerbaycan'da corona virüsü salgını ile mücadele kapsamında uygulanan karantina süresi 4 Mayıs’a kadar uzatıldı.

Azerbaycan’da karantina süresi uzatıldı!

Çin'de ortaya çıkan ve tüm dünyayı etkisi altına alan corona virüsü salgını nedeni ile birçok ülke salgınla mücadele kapsamında aldığı önlemleri arttırıyor, Azerbaycan, 20 Nisan'da bitmesi beklenen karantina tedbirini 4 Mayıs tarihine kadar uzatma kararı aldı.

Azerbaycan Başbakanlığı, tarafından yapılan açıklamada kargo taşımacılığı hariç karantina dönemi boyunca kara ve hava yolu ile yolcu taşımacılığı, yerel uçuşlar dahil olmak üzere ülkeye bütün giriş çıkışların kısıtlanacağı bildirildi.

Başbakanlık, tüm eğitim kurumlarında eğitime 4 Mayıs tarihine kadar ara verildiğini aktarırken, 4 Mayıs tarihinden sonra ise karantinadan aşamalı bir çıkış planı hazırlanacağını ve gerekli bilgilerin halk ile paylaşılacağını duyurdu.

Azerbaycan'da toplam corona virüsü vaka sayısı bin 373'e, hayatını kaybedenlerin sayısı ise 18'e ulaştı. Azerbaycan'da 590 kişi ise virüsü yenerek taburcu olurken, şu ana kadar 85 binden fazla kişiye corona virüsü testi yapıldı. (İHA)

Bakan Koca, corona virüsü nedeniyle ölü ve vaka sayısını açıkladı İlginizi Çekebilir Bakan Koca, corona virüsü nedeniyle ölü ve vaka sayısını açıkladı

Coronayı yenen hemşire, gün gün yaşadıklarını anlattı İlginizi Çekebilir Coronayı yenen hemşire, gün gün yaşadıklarını anlattı

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Antalya Azerbaycan Başbakanlık Çin Corona hemşire Sağlık Sağlık Bakanı Türkiye
Loading...