Sözcü Plus Giriş

Komşuda deprem Sisam’ı vurdu! Kilise çöktü, sular yükseldi: İki öğrenci can verdi

İzmir'in ağır yara aldığı Ege Denizi'ndeki deprem Sisam Adası'nda da hissedildi. Adada bir kilisede çökme meydana gelirken, 17 ve 15 yaşlarındaki iki öğrenci okul dönüşü hayatını kaybetti.

Sozcu.com.tr
Güncellenme: 13:28, 01/11/2020
Komşuda deprem Sisam’ı vurdu! Kilise çöktü, sular yükseldi: İki öğrenci can verdi

Türkiye dün merkez üssü İzmir’in Seferihisar ilçesi olarak açıklanan 6.9 büyüklüğündeki depremle sarsılırken, Ege’de kıyının diğer tarafındaki Sisam Adası da depremden etkilendi.

Adada pek çok binanın hasar gördüğü bölgeler Pythagorio, Karlovasi ve Vathy olarak öne çıktı.

Karlovasi’de sarsıntı nedeniyle bir kilisede çökme meydana gelirken, binada kimsenin zarar görmediği öğrenildi.

Çökme meydana gelen kilise.

Reuters’ın uluslararası basına servis ettiği fotoğraflarda, Vathy’de depremin ardından suların yükseldiği, tekneleri ve araçları sürükleyerek içerlere ilerlediği görülüyor.

Vathy’de suların yükseldiği anlar.

Sisam’da depremde can kaybına ilişkin acı haber iki öğrenciden geldi. Yunan ERT kanalının aktardığına göre 17 ve 15 yaşındaki iki öğrenci, okuldan dönüş yolundayken yakalandıkları depremde yıkılan bir binanın birinci kat duvarının altında kaldı. Kurtarma ekipleri olay yerine koşsa da, iki çocuğun cansız bedenine ulaştı.

MİÇOTAKİS: DUALARIMIZ AİLELERLE

Yunanistan Başbakan Kiryakos Miçotakis, kayıplar üzerine sosyal medyadan yaptığı açıklamada, “Çocuğunu kaybeden birinin nasıl hissettiğini anlatmaya kelimeler yetmez.

Vathy’de hasar gören bir sokak.

Bu zor zamanlarda dualarımız dayanılmaz acıyı yaşayan ailelerle birlikte. En içten taziyelerimi sunuyorum” ifadelerini kullandı.

İlginizi ÇekebilirFransa ve Yunanistan başı çekti! Dünyadan yardım eliFransa ve Yunanistan başı çekti! Dünyadan yardım eli

 

İlginizi ÇekebilirDünya İzmir'deki felaketi böyle gördüDünya İzmir'deki felaketi böyle gördü
Yayınlanma Tarihi:10:23,