Trump ilk kez ‘Biden kazandı’ dedi

ABD Başkanı Donald Trump, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda ABD'nin seçilmiş başkanı Joe Biden'ın ismini kullanmadan "O, seçim hileli olduğu için kazandı" ifadesini kullandı.

Trump ilk kez ‘Biden kazandı’ dedi

ABD Başkanı Donald Trump, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda ABD’nin seçilmiş başkanı Biden’ın seçimi kazandığını ilk kez kabul etti. Trump, Biden’ın ismini kullanmadan “O, seçim hileli olduğu için kazandı” ifadesini kullandı. Trump, daha sonra yaptığı bir paylaşımda “HİÇBİR ŞEYİ kabul etmiyorum” dedi.

Oy sayımlarına denetçi ve gözlemcilerin alınmadığını savunan Trump, oyların Dominion adlı radikal sola ait kötü üne ve ekipmanlara sahip özel bir şirket tarafından tasnif edildiğini iddia etti.

Trump, “(Bu şirket) büyük bir farkla kazandığım Teksas’a (girmeye) bile hak kazanamadı. Sahte ve sessiz medya ve dahası!” sözlerini kullandı.

“POSTAYLA GÖNDERİLEN SEÇİMLER İĞRENÇ BİR ŞAKA”

Paylaşımında Trump ayrıca, “Seçim gecesinde meydana gelen tüm mekanik ‘aksaklıklar’ gerçekten de onların oy çalmaya çalışırken yakalanmasıydı. Ancak yakalanmadan çok başarılı oldular. Postayla gönderilen seçimler iğrenç bir şaka!” ifadelerine yer verdi. (DHA)

Başkanlık seçimleriyle ilgili yeni açıklama: ABD tarihinin en güvenli seçimleri İlginizi Çekebilir Başkanlık seçimleriyle ilgili yeni açıklama: ABD tarihinin en güvenli seçimleri ABD'li eski diplomattan çarpıcı Biden-Türkiye yorumu: Erdoğan çıkışı görülmemiş bir hataydı İlginizi Çekebilir ABD'li eski diplomattan çarpıcı Biden-Türkiye yorumu: Erdoğan çıkışı görülmemiş bir hataydı

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...