Sözcü Plus Giriş

Trump ‘Yüzyılın Anlaşması için tarih verdi: İlk başta hoşlarına gitmeyecek ama…

ABD Başkanı Donald Trump, Orta Doğu'da dengeleri değiştirecek 'Yüzyılın Anlaşması'yla ilgili çarpıcı ifadeler kullandı. Trump, uzun süredir açıklanması beklenen planıyla ilgili tarih verdi.

Sozcu.com.tr
Güncellenme: 15:57, 24/01/2020
Trump ‘Yüzyılın Anlaşması için tarih verdi: İlk başta hoşlarına gitmeyecek ama…

Siyasi bir etkinlik için Miami’ye giden Trump, Air Force One uçağında gazetecilere yaptığı açıklamada, Filistinlilerin ilk etapta olumsuz tepki verebileceğini, ancak planın onlara fayda sağlayacağını söyledi.

Reuters’ın haberine göre, Netanyahu ile 28 Ocak’ta Beyaz Saray’da bir araya gelecek olan Trump, bu tarihe kadar açıklayacağını söylediği söz konusu planla ilgili olarak, “Bu harika bir plan. Bu gerçekten işe yarayacak bir plan” ifadelerini kullandı.

Trump ve Netanyahu salı günü bir araya gelecek.

İsrail Başbakanı Netanyahu ve Mavi Beyaz İttifakı lideri Benny Gantz, ‘ABD ve İsrail’in ortak bölgesel ve ulusal güvenlik çıkarlarını’ görüşmek üzere Washington’a gidecek.

Haaretz gazetesine göre, ABD’nin ‘Yüzyılın Anlaşması’ olarak adlandırılan ‘barış planı’, İsrail’in Batı Şeria’da yer alan yerleşimler üzerindeki egemenliğini tesis etmesini öngörüyor.

İlginizi ÇekebilirTrump yine kendini rezil etti! Barzani'yi terör örgütü lideriyle karıştırdıTrump yine kendini rezil etti! Barzani'yi terör örgütü lideriyle karıştırdı

 

İlginizi ÇekebilirTrump'tan Süleymani için ağza alınmayacak sözler: Bu o.... ç.... yüzündenTrump'tan Süleymani için ağza alınmayacak sözler: Bu o.... ç.... yüzünden

 

İlginizi ÇekebilirSon dakika... Trump'tan Netanyahu'ya 'Türk vatandaşını bırakın' uyarısıSon dakika... Trump'tan Netanyahu'ya 'Türk vatandaşını bırakın' uyarısı
Yayınlanma Tarihi:09:41,