Cenazeye ve nişana katılan 75 kişide corona çıktı!

Tokat'ta, cenaze ve nişan törenlerine katılan toplam 75 kişi, corona virüsü testlerinin pozitif çıkması üzerine tedavi altına alındı. Tokat Valisi Ozan Balcı, "Maskenin takılması lazım. Sosyal mesafeye uyulması lazım. Hijyen kurallarına uyulması lazım" dedi.

Kent merkezine bağlı Ulaş köyü Keller mezrasında, geçtiğimiz hafta düzenlenen cenaze törenine katılan bir kişi de corona virüsü tespit edildi. Bunun üzerine törene katılanlara corona testi yapıldı. 60 kişinin testi pozitif çıktı. Geçen pazar günü de Pazar ilçesinde, aile arasında düzenlenen nişan törenine katılan 15 kişi de corona tespit edildi.

TEDAVİYE ALINDILAR

Cenaze ile nişan törenlerine katıldıktan sonra testleri pozitif çıkan 75 kişi, Tokat Devlet Hastanesi’nde tedaviye alındı. Filyasyon ekiplerinin temaslıların tespiti yönünde çalışmaları sürerken, kentte daha önce İl Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla maske kullanımı zorunlu hale getirilmişti.

VALİ VATANDAŞLARI UYARDI

Gazi Osman Paşa Bulvarı üzerinde esnaf ziyareti yapan Tokat Valisi Ozan Balcı, şunları söyledi:

* Koronavirüsle mücadele konusunda yılgınlığa kapılmadan, yılmadan, azimle, aşkla, şevkle çalışmamız lazım.

* Şu ana kadar Tokat’ta çok güzel işler oldu. Bunu Cumhurbaşkanımız, Sağlık Bakanımız da ifade etti. Biz de ifade ediyoruz, maskenin takılması lazım. Sosyal mesafeye uyulması lazım. Hijyen kurallarına uyulması lazım.

* Tokat şu ana kadar bunu gayet güzel gerçekleştirdi. Şu anda da gerçekleştirmeye devam ediyor. DHA

Gurbetçiler tepkili: Türkiye'ye giriş-çıkışta corona virüsü parası belli oldu İlginizi Çekebilir Gurbetçiler tepkili: Türkiye'ye giriş-çıkışta corona virüsü parası belli oldu

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
aile Corona Maske pazar Sağlık Tokat Türkiye
Loading...