Belediyelerden uyarı! Maskesi olmayan toplu taşımaya alınmayacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, toplu alanlarda maske takılmasının zorunlu olacağını açıklamasının ardından, İstanbul ve Ankara Büyükşehir Belediyeleri'nden dikkat çeken bir açıklama geldi. Her iki belediye de yarından itibaren maskesi olmayanların toplu taşıma kullanamayacağını belirtti. Belediyeler ayrıca vatandaşa ücretsiz maske dağıtılacağını da açıkladı.

Belediyelerden uyarı! Maskesi olmayan toplu taşımaya alınmayacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, akşam saatlerinde corona virüse (Covid-19) karşı alınan yeni tedbir kararlarını açıkladı.

Erdoğan, yarından itibaren toplu alanlarda maske kullanma zorunluluğu olacağını duyurdu. Konuyla ilgili İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sözcüsü Murat Ongun da açıklama yaptı.

“İSTANBULLULARIN DUYARLI OLACAĞINDAN ŞÜPHEMİZ YOK”

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Ongun, “Yarından itibaren otobüs, metro, metrobüs ve şehir hatları vapurlarına yüzünde maskesi olmayan yolcular alınmayacaktır. Değerli İstanbulluların bu hassas konuda duyarlı olacaklarına şüphemiz yoktur” ifadelerini kullandı.

İBB MASKE DAĞITACAK

Ongun daha sonra yaptığı bir açıklamada ise şunları söyledi:

*İBB olarak aldığımız karar gereği yarın metro, metrobüs ve şehir hatları vapurlarımızda 100 bin adet maske vatandaşlarımıza ücretsiz olarak dağıtılacaktır.

ANKARA’DAN DA BENZER KARAR

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, yarından itibaren maskesi olmayanların toplu taşıma araçlarına alınmayacağını açıkladı.

Yavaş, maskesi olmayanlara ücretsiz maske dağıtılacağını da belirtti.

 

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan corona virüsüyle mücadelede yeni tedbirleri açıkladı İlginizi Çekebilir Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan corona virüsüyle mücadelede yeni tedbirleri açıkladı Son dakika... Bakan Koca, Türkiye'deki son corona virüsü vaka sayısını açıkladı (03.04.2020) İlginizi Çekebilir Son dakika... Bakan Koca, Türkiye'deki son corona virüsü vaka sayısını açıkladı (03.04.2020)