Meteoroloji’den bugün için İstanbul’a gök gürültülü sağanak yağış uyarısı!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) ülke genelinde sağanak yağışların bugün de etkili olacağını duyurdu. Bayburt, Artvin, Kars, Ardahan, Ağrı, Erzurum, Muş, Bitlis, Şırnak ve Hakkari için sel ve su baskını uyarısı yapıldı. Marmara'da Edirne, İstanbul, Kırklareli ve Kocaeli'de etkili olmak üzere bugün aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların beklendiği belirtildi.

Meteoroloji’den bugün için İstanbul’a gök gürültülü sağanak yağış uyarısı!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM), ülke genelinde sağanak yağışların devam edeceğini, bazı illerde kuvvetli yağışların sel ve su baskını tehlikesi oluşturacağını duyurdu.

MARMARA’DAN GÜNDEYDOĞU’YA YAĞIŞLAR DEVAM EDİYOR

MGM’nin açıklamasında, “Ülkemiz genelinin parçalı yer yer çok bulutlu, Marmara, İç Ege, Akdeniz’in iç ve doğu kesimleri, İç Anadolu, Karadeniz, Doğu Anadolu (Malatya dışında) ile Güneydoğu Anadolu’nun doğusu ve Şanlıurfa çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor” denildi.

İSTANBUL’DA BUGÜN GÖK GÜRÜLTÜLÜ YAĞIŞ VAR

Marmara’da Edirne, İstanbul, Kırklareli ve Kocaeli’de etkili olmak üzere bugün aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların beklendiği belirtildi.

ÇOK SAYIDA İL İÇİN UYARI

Yağışların; bugün öğle saatlerinden sonra Bayburt, Artvin, Kars, Ardahan, Ağrı, Erzurum, Muş, Bitlis, Şırnak ve Hakkari çevrelerinde yer yer kuvvetli (21-50 kg/m2) olmasının beklendiği belirtilerek, sel, su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar ve yerel dolu yağışı gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması uyarısı yapıldı.

Hava sıcaklığının iç kesimlerde 2 ila 4 derece artacağı, diğer yerlerde değişmeyeceği ve mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın genellikle kuzey ve kuzeybatı, Akdeniz kıyıları ile güneydoğu kesimlerde güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, yağış alan yerlerde yağış anında yer yer kuvvetli olarak eseceği tahmin ediliyor.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...