Yeni corona tedbirleri uygulanmaya başlandı

Corona virüsü salgınıyla mücadele kapsamında alınan yeni tedbirlerin bir bölümü uygulanmaya başlandı. Buna göre saat 20.00'de kısıtlamaya dahil olan iş yerleri kapatıldı. İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada "Restoran, lokanta, pastane, kafe, kafeterya yerlerinin paket servis ve gel al şeklindeki hizmetleri ile diğer hususlar bu akşam 20.00'de yürürlüğe girmiştir" denildi.

Yeni corona tedbirleri uygulanmaya başlandı

İçişleri Bakanlığı, bugün saat 20:00’den itibaren geçerli olacak şekilde corona virüsüne karşı alınan yeni tedbirlerle ilgili genelge yayımlamıştı.

Genelgeye göre alışveriş merkezi, market, berber, kuaför ve güzellik merkezleri sadece saat 10.00 ila 20.00 arasında hizmet sunabilecek. Restoran, lokanta, pastane, kafe, kafeterya gibi yeme içme yerleri 10.00 ile 20.00 saatleri arasında sadece paket servis veya gel-al hizmeti verecek şekilde açık olabilecek.

Restoran, lokanta veya online yemek sipariş firmalarınca saat 20.00’den sonra sadece telefonla ya da online sipariş üzerine paket servis hizmeti verilebilecek.

FOTO: DHA

SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMASI

Hafta sonları 10.00 ile 20.00 saatleri dışında sokağa çıkma sınırlaması uygulanacak. 65 yaş ve üzeri vatandaşlar ise 10.00 ila 13.00 saatleri, 20 yaş altı vatandaşlar da 13.00 ile 16.00 saatleri arasında sokağa çıkabilecek.

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI’NDAN AÇIKLAMA

İçişleri Bakanlığı tarafından hafta sonları uygulanacak sokağa çıkma yasağıyla ilgili açıklama yapıldı.

Açıklamada şöyle denildi:

* Bazı basın yayın kuruluşlarımızda sokağa çıkma kısıtlamasının bu akşam saat 20.00’de başladığı yönünde haberler mevcuttur.

* Sokağa çıkma kısıtlaması ile ilgili ilk uygulama genelgede de belirtildiği gibi 21 Kasım Cumartesi günü saat 20:00’den 22 Kasım Pazar günü saat 10:00'a kadar, 22 Kasım Pazar günü saat 20:00’den 23 Kasım Pazartesi 05:00 saatine kadar olacaktır.

* Genelgemizde diğer belirtilen tedbirler ise restoran, lokanta, pastane, kafe, kafeterya yerlerinin paket servis ve gel al şeklindeki hizmetleri ile diğer hususlar bu akşam 20.00’de yürürlüğe girmiştir.

BAKAN KOCA’DAN SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI UYARISI

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da sosyal medya hesabından sokağa çıkma sınırlamasıyla ilgili açıklamada bulundu.

Bakan Koca, “Hafta sonu sokağa çıkma sınırlaması yarın başlıyor. Cumartesi saat 20.00’den Pazar sabah 10.00’a kadar. Pazar günü ise akşam 20.00’den Pazartesi sabah 05.00'e kadar. Zorunlu tedbirlere gönüllü tedbirlerle destek olmanızı bekliyoruz. Kendinize ek kısıtlar koyarsanız, seviniriz” dedi.

İçişleri Bakanlığı'dan yeni corona genelgesi! Sokağa çıkma yasağının ayrıntıları belli oldu İlginizi Çekebilir İçişleri Bakanlığı'dan yeni corona genelgesi! Sokağa çıkma yasağının ayrıntıları belli oldu Turistlere sokağa çıkma yasağı yok! Kısıtlama cuma namazına göre ayarlanacak! İlginizi Çekebilir Turistlere sokağa çıkma yasağı yok! Kısıtlama cuma namazına göre ayarlanacak!

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Corona Cuma Cuma namazı Cumartesi Cumhurbaşkanı dizi haberler İçişleri Bakanlığı pazar Pazartesi Sağlık Sağlık Bakanı sokağa çıkma yasağı son dakika sosyal medya uygulama
Loading...