Bahçeşehir Koleji aşı olmayan personelle yollarını ayıracak

Bahçeşehir Koleji İcra Kurulu Başkanı Hüseyin Yücel, yeni eğitim öğretim dönemi öncesi tüm Türkiye'deki okul yöneticileriyle bir araya geldi. Yücel, aşısını olmayan personelle yollarını ayırmak durumunda olduklarını kaydetti.

Bahçeşehir Koleji aşı olmayan personelle yollarını ayıracak

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Yücel, İş yeri hekimimizden güzel bir haber aldım. Bahçeşehir Koleji çalışanlarının yüzde 97si aşısını oldu. Olmayan çalışma arkadaşlarımızın çok büyük bir kısmı ise gebelik ya da farklı sağlık nedenleriyle aşılarını ertelemişler. Okullarımız açılana kadar onlar da aşılarını olarak aramızda olacaklar dedi.

Yücel aşı olmak istemeyen çalışanlarına ise saygısının sonsuz olduğunu ifade ederek, aşı olmayan kimseyi okullarında çocukların sağlığı için çalıştıramayacaklarını açıkladı.

“AŞISINI OLMAYANLARLA YOLLARIMIZI AYIRMAK ZORUNDAYIZ”

Bahçeşehir Koleji İcra Kurulu Başkanı Hüseyin Yücel, “Aşı olmak istemeyen personelimize saygımız sonsuz. Ancak, yok ben aşıya inanmıyorum, yok bize çip takacaklar diyen ve aşısını olmayan personeli, öğretmeni, hangi birimde çalışırsa çalışsın sınıflarımıza, okullarımıza almamız mümkün değil, onlarla yollarımızı maalesef ayırmak zorundayız… Eğitim kurumu ve eğitimci olmanın sorumluğuyla, velilerimizin de aşısını olarak ülkemizde okul zillerinin tekrar çalmasına katkı sağlayacağınızdan şüphemiz yok” diyerek okulları açmanın tek yolunun aşı olduğunu ve bir senenin daha kayıp edilemeyeceğini vurguladı. DHA

YKS'de baraj düştü İlginizi Çekebilir YKS'de baraj düştü